Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Звільнення з роботи мобілізованого працівника: підстави

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: мобілізація, звільнення працівника

  В Україні від оголошення воєнного стану 24 лютого 2022 року тривають мобілізаційні заходи, під час яких військовозобов'язані призиваються до лав Сил оборони України.

  4685_photo_2023-03-01-13_12_18.jpeg (59.78 Kb)

  За якими підставами можливо звільнити мобілізованого працівника — пояснює Кадровик.

  В частині третій статті 119 Кодексу законів про працю України передбачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада.

  Трудові відносини з працівником, призваним на військову службу, можуть бути припинені тільки за бажанням працівника або за угодою сторін. В такому випадку працівник має написати відповідну заяву.

  Раніше повідомлялось, що в Україні планують запустити «смарт-мобілізацію», яка дозволить громадянам самостійно обирати спеціалізацію, за якою вони бажають мобілізуватись. Про це розповів віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Глава Мінцифри підкреслив, що якщо громадянин залишить заявку і пройде рекрутерів і тести, навчання, точно потрапить у роту ударних дронів і на ту посаду, на яку сам себе мобілізував.

  Міністерство оборони розпочало програму рекрутингу в ЗСУ. Відповідно до неї кожен охочий українець може обрати той структурний підрозділ і вакансію, де хоче служити. Таким чином процес поповнення військових кадрів стає схожим на звичайне працевлаштування.
  Наприклад, пропонують вакансію сапера: робота полягає в пошуку та знешкодженні мін і снарядів, організації проходів у мінно-вибухових зонах супротивника та ліквідації вибухонебезпечних предметів. Роботодавці гарантують навчання, підтримку та грошове забезпечення від 20 000 до 100 000 гривень. Або штурмовика. Тактична група шукає штурмовика для виконання штурмових та розвідувальних бойових завдань. Грошове забезпечення від 50 000 до 120 000 гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми