Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чи планують компанії підвищувати зарплати своїм співробітникам

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  Українці у 2024 отримуватимуть у середньому 21 809 грн. При цьому мінімальна зарплата становитиме 8 тис. грн. Абсолютна більшість компаній планує підвищувати зарплати своїм співробітникам наступного року.

  3855__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)


  Про це йдеться у матеріалі. Зарплати у 2024 році планують підвищити 87% компаній (жовтневе дослідження показало результат у 93%), йдеться у результатах опитування роботодавців Європейською бізнес-асоціацією. Такий крок – вимушений. Через досить високий рівень інфляції без підвищення реальний розмір заробітної плати стрімко знижуватиметься.

  Крім того, вже зараз спостерігається значний дефіцит співробітників, тому без створення конкретної переваги у вигляді високої чи хоча б ринкової заробітної плати утримати залучити нових співробітників буде вкрай складно.

  При цьому близько половини (46%) компаній у ході опитування наголосили, що розмір підвищення складе до 10%. Для порівняння, 2023 року, згідно з оцінками НБУ, ціни зростуть на 10,6%. Тобто таке підвищення дозволить зберегти зарплати на одному рівні.

  Наталія Слинько, керівниця рекрутингового спрямування та Executive search порталу GRC.ua, великі українські роботодавці та міжнародні компанії часто використовують практику підвищення зарплат на рівень інфляції чи близького до нього.

  "Далеко не всі компанії офіційно платять весь розмір зарплати", - пояснює Слинько. Тому в деяких ситуаціях підвищення буде лише на папері. Наприклад, співробітник, який зараз оформлений на мінімалку і зарплату, що залишилася, отримає в конверті, 2024-го отримає підвищення мінімалки майже на 20% двома етапами. Однак деякі роботодавці знизять розмір зарплати в конверті і в сумі доход співробітника не зміниться.

  Розробляє бюджет на 2024 рік, уряд підрахував, що в середньому українці у 2024 отримуватимуть 21 809 грн. І якщо справді зарплата досягне такого рівня, навіть з урахуванням інфляції реальна зарплата збільшиться на 8,5%. Це дозволить частково компенсувати подорожчання за останні кілька років.

  Зростання середньої зарплати почасти пояснюється підвищенням мінімалки. Так, у січні 2024-го її збільшать із 6700 до 7100 грн, а у квітні 2024-го – до 8000 грн. Це значне зростання зарплат (близько 20%). При цьому до квітня уряд фактично заморозить ту ситуацію, яка зараз із поправкою на зростання цін, а вже у квітні очікує, що з'явиться можливість значного зростання заробітних плат.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми