Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Основні вимоги щодо отримання німецької пенсії для українців

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсія, Німеччина

    Отримання німецької пенсії цікавить багатьох українців. Видання ukrainianingermany.de розглядає основні умови та вимоги щодо отримання німецької пенсії для громадян України, а також скільки можна отримати в межах німецької пенсії, як вона розраховується та які документи потрібні для цього процесу.

    7341_senior-lonely-man-looking-away-while-sitting-with-f4sbn6d-scaled.jpg (31.73 Kb)

    Чи можуть українські біженці отримати німецьку пенсію?

    Згідно з німецьким законодавством, іноземці мають право отримувати пенсію в Німеччині. Тим не менш, для того, щоби претендувати на німецькі пенсійні виплати, іноземці, у тому числі українці, мають задовольняти декільком вимогам:

    Легально проживати в Німеччині (наприклад, мати статус біженця).

    Досягти пенсійного віку (за німецьким законодавством).

    Мати офіційну роботу та страховку (бути учасником системи обов’язкового пенсійного страхування, кожен працівник у Німеччині виплачує пенсійне страхування).

    Сплачувати внески до пенсійного фонду Німеччини щонайменше протягом 5 років (мінімальний страховий стаж Mindestversicherungszeit).

    Тож, виходячи з цих вимог, українські біженці, які виїхали з України до Німеччини після початку повномасштабної російсько-української війни 24 лютого 2022 р., не мають право на отримання німецької пенсії. Адже не працювали в Німеччині та не сплачували внески до фонду обов’язкового пенсійного страхування країни.

    Натомість громадяни України можуть отримати право на німецьку пенсію, якщо виконають відповідні страхові умови та пропрацюють в Німеччині протягом п’яти років, роблячи відповідні пенсійні внески.

    При цьому, всупереч фейкам, які нещодавно активно розповсюджувалися у месенджерах та інтернет-спільнотах, для іноземців застосовуються ті самі пенсійні закони стосовно віку виходу на пенсію, що і для громадян Німеччини. А пенсію за віком у Німеччині можна отримати тільки з 63 років за умови наявності 35 років пенсійного стажу і тільки за наявності відрахувань.

    У той час, як громадяни Німеччини отримують номер пенсійного страхування (Rentenversicherungsnummer чи RVNR) відразу ж після народження, іноземці одержують його у момент, коли влаштовуються на першу роботу або коли Jobcenter реєструє особу в системі обов’язкового медичного страхування. Цей дванадцятизначний номер дійсний протягом життя та свідчить про вашу участь у системі соціального страхування. Дізнатися свій номер можна в фонді пенсійного страхування або в касі лікарняного страхування (Krankenkasse).

    Пенсійний вік у Німеччині

    Установлений законом вік виходу на пенсію в Німеччині коливається від 63 до 67 років, в залежності від виду пенсії за віком.

    Стандартний пенсійний вік у Німеччині становить 65 років і 10 місяців, і в найближчі кілька років планується підвищення цієї вікової межі щороку на два місяці, доки не сягне 67 років (у 2031 р.). Усі, хто народився в 1964 році або пізніше, зможуть вийти на пенсію без зменшення пенсійної суми тільки в 67 років. Для людей із важкою формою інвалідності (1958 року народження) стандартний пенсійний вік у 2023 році становить 64 роки і два місяці, а до 2029 року він буде поступово підвищуватися до 65 років.

    Загальна ситуація з підвищенням пенсійного віку в Німеччині, в залежності від року народження, виглядає так:

    народжені до 1947 р. йдуть на пенсію в 65 років;
    у 1947 р. — в 65 років і 1 місяць;
    у 1948 р. — в 65 років і 2 місяці;
    у 1949 р. — в 65 років і 3 місяці;
    у 1950 р. — в 65 років і 4 місяці;
    у 1951 р. — в 65 років і 5 місяців;
    у 1952 р. 65 років і 6 місяців
    у 1953 р. — в 65 років і 7 місяців
    у 1954 р. — в 65 років і 8 місяців
    у 1955 р. — в 65 років і 9 місяців
    у 1956 р. — в 65 років і 10 місяців
    у 1957 р. — в 65 років і 11 місяців
    у 1958 р. — в 66 років
    у 1959 р. — в 66 років і 2 місяці
    у 1960 р. — в 66 років і 4 місяці
    у 1961 р. — в 66 років і 6 місяців
    у 1962 р. — в 66 років і 8 місяців
    у 1963 р. — в 66 років і 10 місяців
    з 1964 року — у 67 років.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми