Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Яку зарплату в середньому українці отримуватимуть у 2024-му

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  Розробляючи бюджет на 2024 рік, уряд підрахував, що в середньому українські працівники отримуватимуть 21 809 грн. І якщо справді зарплата досягне такого рівня, навіть з урахуванням інфляції реальна зарплата збільшиться на 8,5%. Це дозволить частково компенсувати подорожчання за останні кілька років.

  6788_587fe53b4eee8-0001-5e4a518f-52b4e615-8d61-afa9917e_watermark.jpg (47.74 Kb)


  Про це йдеться у матеріалі. Наталія Слинько, керівниця напряму рекрутингу та Executive search порталу GRC.ua, розповіла, що великі українські роботодавці та міжнародні компанії часто використовують практику підвищення зарплат на рівень інфляції або близький до нього.

  Зростання середньої зарплати почасти пояснюється підвищенням мінімалки. Так, у січні 2024-го її збільшать із 6700 до 7100 грн, а у квітні – до 8000 грн. Це значне зростання зарплат (близько 20%). До квітня уряд фактично заморозить ситуацію з поправкою на зростання цін, а вже у квітні очікує, що з'явиться можливість для значного зростання заробітних плат.

  В Україні середня зарплата становить 18 542 грн (за оцінками великого кадрового порталу). При цьому в сусідній Румунії, де порівняно з ЄС низькі зарплати, у середньому робітникам платять 62 305 грн, тобто у 3,3 раза більше. Після закінчення війни та вступу України до ЄС питання рівня зарплат стане одним із основних. Від цього залежить масштаби трудової міграції.

  Вчена Людмила Черенько розповідає: традиційно конкурентною перевагою була дешева робоча сила. Внаслідок цього українські висококваліфіковані інженери заробляли в рази менше від їхніх колег у найближчих країнах ЄС. Від цього потрібно відмовлятися. "Якщо ми вирішимо перейти на нову економічну модель, в основу якої не буде закладено низьку оплату праці, – а саме таким має бути шлях, якщо ми йдемо до ЄС, – ми маємо робити перші кроки", – каже Черенько.

  Які зарплати хочуть отримувати українці

  В Україні найкомфортнішим доходом для громадян є рівень від 15 тис. до 25 тис. грн (30,5%). Після цього слідує рівень від 25 тис. до 40 тис. грн (27,6%).

  При цьому 16,1% респондентів буде повністю влаштовувати зарплата від 10 тис. до 15 тис. грн. Про це свідчать дані популярного порталу з пошуку роботи. Решта українців виявилася більш амбітною: 13,5% опитаних прагнуть до прибутку в розмірі від 40 тис. до 55 тис. грн, а 12,2% комфортно почуватимуться з доходом понад 55 тис. грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми