Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Німеччина серйозно взялася за працевлаштування українців

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Німеччина, біженці, працевлаштування

  Українських біженців у Німеччині прискорено працевлаштовуватимуть. Новий підхід найближчим часом застосовуватимуть для 200 тисяч українців, які завершили інтеграційний курс.

  2568_67744.jpg (.95 Kb)


  Біженцям шукатимуть роботу у великих компаніях, повідомляє handelsblatt.com.

  У середині жовтня влада Німеччини оголосила про новий підхід у працевлаштуванні українських біженців. Йдеться про прискорену інтеграцію українців на ринок праці. Зараз у Німеччині працюють лише близько 20% працездатних біженців. У сусідніх країнах в рази більше — наприклад, у Нідерландах працюють 70% працездатних українців.

  Новий курс уряду передбачає, що понад 400 центрів зайнятості по всій Німеччині частіше запрошуватимуть українців на консультації. Досі практика відрізнялась — в одних Jobcenter спершу пропонували додаткові мовні курси, враховували кваліфікацію біженців, займалися визнанням дипломів, а тоді дивилися, чи можливе працевлаштування за фахом. В інших центрах зайнятості зосереджувалися на тимчасовій зайнятості та швидко знаходили робочі місця.

  Тепер підприємців переконуватимуть працевлаштовувати українців, навіть якщо вони ще не дуже добре володіють німецькою мовою.
  «Ми ведемо переговори з великими компаніями — від виробництва до логістики та роздрібної торгівлі. Але ми також хочемо залучити середній бізнес», — розповів Даніель Терценбах, спеціальний представник з питань інтеграції біженців на ринок праці.

  Оскільки майже 8 із 10 вакансій у Німеччині розраховані на кваліфікованих робітників, є сенс заповнити їх висококваліфікованими українцями. Там їх можна використати більш продуктивно, вважають в уряді.

  «Завжди легше подати заявку на посаду з вищим рівнем кваліфікації та кращою оплатою, коли ти працюєш, ніж коли ти безробітний», — зауважує Терценбах.

  Чиновники наголошують: пришвидшена інтеграція українських біженців піде на користь не лише Німеччині, але й Україні. Українці зможуть повернутися додому, маючи новий професійний досвід та знання.

  «Якщо вони всі добре інтегруються і зараз працюють за кордоном, то це, безумовно, зіграє свою роль у відбудові України», — вважає спецпредставник.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми