Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що відомо про індексацію пенсій у 2024 році

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, індексація

  Якою буде індексація пенсій у 2024 році, наразі не відомо. Планове щорічне підвищення, яке має відбутися у березні 2024 року, буде проведене за новими правилами. Наразі невідомо, якими це будуть правила.

  3620_8e8d6ayzb8e65c6a6a1776925eff3566_w960.jpg (43.07 Kb)


  "Плануємо зробити цю індексацію, як і всю солідарну систему, більш справедливою, зрозумілою та прозорою", – заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль ще у вересні 2023 року під час засідання уряду. Точних планів щодо того, яким буде це підвищення, поки що невідомо.

  У розмові з OBOZ.UA експерти зазначили, що пояснення про нарахування балів за стаж зрозуміти складно: зараз у формулі розрахунку пенсії є коефіцієнт стажу, тож індексуючи пенсію на певний відсоток також враховується стаж. У Мінсоці формулу ще не надали. Ймовірно, Кабінету міністрів доведеться подати відповідний законопроект профільному комітету Ради.

  OBOZ.UA звернувся за коментарем до Мінсоцу, в якому попросив роз'яснити плани щодо індексації наступного року, проте на момент публікації відповіді ми не отримали. Проте відповідного проекту не було зареєстровано (відомості про нього відсутні на ресурсах Верховної Ради).

  Якщо ж збережеться система підвищення, що зараз дії, то розмір пенсій в середньому можуть у березні збільшити на 15,2%. Точна цифра зараз невідома, бо для цього Пенсійний фонд має підрахувати середній розмір зарплати, з якої сплачено внески, за останні три роки. Також маємо підрахувати статистику рівня інфляції.

  Наприклад, якщо розмір вашої розрахункової пенсії становить 5 тис. грн, то після індексації у березні наступного року її розмір збільшиться до 5760 грн. Але це станеться лише у тому випадку, якщо формулу індексації не змінять. Поки що, судячи з озвучених раніше заяв Мінсоцу, запровадять помісячну оцінку стажу. Зарплату за кожен місяць порівнюватимуть із середньою зарплатою по країні. В результаті оцінки кожного пенсіонера буде переведено в бали. Чим довше працював і що більше заробляв, то більше буде пенсія. Водночас більш гідного підвищення можна буде очікувати і наступного року.

  Наприклад, якщо ваш розрахунковий розмір пенсії становить 10 тис. грн, а не 5 тис., то, ймовірно, замість збільшення в 760 грн ви можете розраховувати на 1520 грн. Тобто ви отримуватимете 11 520 грн, а не 10 тисяч. Проблема полягає в тому, що деякі українці мають великий стаж, однак отримували маленькі зарплати. Як результат, навіть маючи багаж, наприклад, із 40 роками стажу та мінімальну зарплату, розрахунковий розмір пенсії буде на рівні мінімальної (2093 грн).

  У зв'язку з цим законом передбачено певні підвищення залежно від віку. Наприклад, якщо ви маєте 65 років і ви виконали вимогу за стажем, мінімальний розмір вашої пенсії не може становити менше 40% мінімальної зарплати. Зараз це 2680 грн, з січня наступного року – 2840 грн, а з квітня – 3200 грн. Підвищення відбуватиметься через перегляд мінімальної зарплати в Україні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми