Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Жолнович прокоментувала чинну пенсійну систему

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсійна система

  Міністерка соцполітики Оксана Жолнович заявила про те, що чинна пенсійна система (солідарний рівень) вигідний українцям. Фактично із зарплати сплачують 18%, а отримують на пенсії приблизно 30%.

  3620_8e8d6ayzb8e65c6a6a1776925eff3566_w960.jpg (43.07 Kb)


  Про це міністерка заявила в інтерв'ю виданню Еспресо. Так, за її словам, наявна пенсійна система – найкращий спосіб заощадити. "Не банк, не боргові папери, не страхові компанії, а саме Пенсійний фонд. Поясню на цифрах. Ми зараз сплачуємо в Пенсійний фонд у середньому 18% своїх офіційних доходів. А коли виходимо на пенсію, то отримуємо – навіть за сьогоднішніх дисбалансів – приблизно 30% своїх офіційних доходів. Де ще ви можете на таке розраховувати? У жодному банку таких відсотків немає. Ба більше, коли ви відкладаєте гроші у страховій компанії, вона обмежує вас по часу: 10-20 років виплат і все. Держава вас не обмежує, скільки ти живеш – стільки й отримуєш пенсію", – сказала вона.

  Зазначимо, українці платять із зарплати 22% єдиного соцвнеску, більша частина якого йде на пенсії. Вважається, що достатнім рівнем заміщення є 40%. Це передбачено в документах Міжнародної організації праці. Тобто "нормальний розмір" пенсії – близько 40% від звичної зарплати. Однак український пенсіонер у кращому випадку може розраховувати на 30%.

  Є ще одна деталь, про яку також не зазначила міністерка. Наприклад, чоловіки в середньому живуть на пенсії 16,1 рік. При цьому, якщо працювати з 20 років, вони впродовж 40 років платять внески.

  "Накопичувальна потрібна, вона має йти в парі солідарною, це персоніфікований рахунок людини, яким ти керуєш сам. Але накопичувальна система також має певні ризики, тому що ці гроші потрібно правильно інвестувати, щоб вони не пропали. І для цього потрібен розвинутий інвестиційний ринок, фінансовий ринок. Зараз війна, і його складно розвивати. Але на етапі післявоєнної відбудови в нас буде економічне зростання, і це буде вдалий час для старту накопичувальної системи", – прокоментувала Жолнович ідею впровадження накопичувальної пенсійної системи.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми