Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які підвищення пенсій чекають українців у 2024-му

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія

  В Україні з 1 січня 2024 року максимальна пенсія збільшиться з 20 930 до 23 610 грн. Підвищення на 2,6 тис. грн зачепить тих, кому виплати на даний момент обмежені 10 прожитковими мінімумами.

  3620_8e8d6ayzb8e65c6a6a1776925eff3566_w960.jpg (43.07 Kb)

  Про це йдеться у матеріалі. Так, прожитковий мінімум для цієї категорії українців з січня збільшиться з 2093 до 2361 грн (таким буде мінімальний розмір пенсії), а максимальна пенсія, відповідно, – у десятикратному розмірі. Крім того, будуть такі підвищення:

  З березня 2024-го

  Ймовірно, вже у березні наступного року в Україні буде проведено індексацію пенсій за новими правилами. Раніше розмір виплат підвищували на суму половини торішньої інфляції та середнього за три роки зростання зарплат. Нові правила поки не відомі, однак у Мінсоці анонсували, що розрахунок проводитиметься з використанням балів та з урахуванням кожного відпрацьованого місяця.

  Раніше саме березнева індексація була найбільшим підвищенням пенсій за рік. Для її проведення під час військового стану потрібне рішення Кабміну.

  З квітня 2024-го

  У квітні українцям збільшать мінімальну зарплату з 7100 до 8000 грн. Водночас укотре збільшиться пенсія для тих, хто виконав вимоги щодо стажу та досяг 65-річчя. Гарантований розмір пенсії збільшиться з 2840 до 3200 грн. для цієї категорії пенсіонерів.

  Яку пенсію можна отримати

  Під час розрахунку пенсії середню зарплату за три роки множать на відношення середньої зарплати по країні до середньої зарплати майбутнього пенсіонера (місяць до місяця). Суму, що вийшла, множать на кількість відпрацьованих років і на 1%.

  Українець, який сплачує внески із середньої зарплати, на пенсії зможе отримувати виплату в розмірі близько 29% звичного доходу. Наразі це 4,5 тис. грн. При цьому той, хто офіційно отримує мінімальну зарплату, отримає пенсію у розмірі лише 2093 грн. А для того, щоб отримувати пенсію у розмірі 10 тис. грн, офіційна зарплата має становити 33,3 тис. грн. Йдеться про офіційний дохід, з якого сплачують внески.

  Середня пенсія українців, які вийшли на пенсію за віком, становить 5230 грн. Пенсія українців, які отримали пенсію на вислугу років, у середньому становить 9635 грн. До речі, всього в Україні пенсії отримують 10 млн 539 тис. осіб. За рік (із жовтня до жовтня) кількість пенсіонерів зменшилася на 187 тис. осіб. До повномасштабної війни такого значного скорочення кількості пенсіонерів в Україні не було. Частина пенсіонерів продовжує працювати на заслуженому відпочинку. Наразі це 2,7 млн людей.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми