Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Все що варто знати українцям про страховий стаж

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: страховий стаж, пенсія

  В Україні громадянин може вийти на пенсію після того, як йому виповнилося 60 років.

  3620_8e8d6ayzb8e65c6a6a1776925eff3566_w960.jpg (43.07 Kb)

  Сьогодні у більшості випадків (крім визначених законодавством винятків) право на це мають люди, чий страховий стаж є більшим за 30 років, повідомило Міністерство соціальної політики.

  "Страховий стаж" - це не той період, упродовж якого людина фактично працювала, а той, протягом якого роботодавець сплачував за неї до Пенсійного фонду.

  Значення має і сума відрахувань.

  Періоди трудової діяльності (робота, військова служба), набуті до 1 січня 2004 року, також зараховують до страхового стажу.

  Відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить:

  після досягнення віку 60 років - не менше 31 року;

  після досягнення 63 років - не менше 21-го;

  після досягнення 65-и - не менше 15 років.

  Якщо ж у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона може отримати державну соціальну допомогу замість пенсійних виплат. Звернутися із цим питанням можна до управління соціального захисту населення, повідомили у Пенсійному фонді.

  До 2028 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, щорічно змінюватиметься.

  Щоб вийти на пенсію у 60 років у 2028 році потрібно буде мати не менше, ніж 35 років стажу.

  Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році середню пенсію підвищать до шести тисяч гривень. Проіндексують усі пенсії.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми