Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Навіщо держава блокує рахунки пенсіонерам

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, блокування рахунку

  Деяким українським пенсіонерам можуть припинити нараховувати виплати. Йдеться про тих, хто отримує пенсію на картку, але при цьому протягом тривалого часу не знімає з неї жодної копійки.

  3189_senior-lonely-man-looking-away-while-sitting-with-f4sbn6d-scaled.jpg (41.73 Kb)

  Як пояснили аналітики "На пенсії", Пенсійний фонд припиняє нарахування коштів на рахунки, за якими не відбувалося жодних дій протягом 6 місяців. Ба більше, зазначається, що те саме відбувається з виплатами через "Укрпошту" – якщо пенсіонер пів року не приходить по пенсію, "подальші нарахування блокуються".

  "Йдеться про термін 6 місяців. Тобто якщо протягом цього часу на рахунку немає руху коштів, то пенсію перестають нараховувати, а сам рахунок блокують. Навіть якщо ви хочете накопичити кошти, краще це робити на окремому депозитному рахунку", – йдеться в повідомленні.

  Все законно

  При цьому наголошується: блокування рахунку відбувається за законодавством. Норма не є новою та існує вже багато років.

  "Насправді механізм працює вже давно, багато років. І це постійна практика того, як працює система соціальних виплат та пенсій", – пояснила раніше перша заступниця міністра соцполітики Дар'я Марчак.

  Пенсію не відбирають

  Водночас припинення нарахування не означає, що у такого українця відбирають пенсію. У такому випадку:

  пенсія акумулюється на рахунках Пенсійного фонду;
  однак не перераховується на картку людини.
  Виплати можна відновити

  Також призупинення виплат не означає, що пенсіонер більше ніколи не отримуватиме грошей, адже нарахування можна відновити. Для цього потрібно пройти фізичну ідентифікацію:

  зв’язатися зі співробітником ПФУ по відеозв’язку;
  пройти ідентифікацію в електронному кабінеті ПФУ з "Дія. Підпис";
  надіслати листа до Пенсійного фонду.
  "Якщо пенсіонер перебуває за кордоном, то він може вирішити це питання в українському консульстві", – пояснили аналітики.

  Навіщо блокувати пенсіонерам рахунки

  Загалом до блокування рахунку держава вдається, оскільки не розуміє причини, через яку пенсіонер не знімає нараховані йому кошти. Адже він може як просто накопичувати гроші, так й існує ймовірність того, що з ним щось трапилося – і в такому разі фактично постає питання про доцільність проведення виплати.

  "Ми не знаємо, що з цією людиною могло статися. І щоб гроші платників ЄСВ не сплачувалися у такий спосіб, що вони просто лежать і не використовуються ніким, ще кілька років тому було запроваджено цей механізм", – пояснила Марчак.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми