Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні змінили вимоги до стажу для виходу на пенсію

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, стаж

  В Україні із січня вимоги до стажу для виходу на пенсію у 60 років збільшили з 30 до 31 року. При цьому для того, щоб отримати пенсію у 63 роки, у 2024-му потрібно мати щонайменше 21 рік стажу (було 20 років).

  0884_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

  Про це йдеться у матеріалі. Тим, кому не вистачає стажу, доведеться працювати до 63 та 65 років. Щоб отримати пенсію у 60 років, потрібно мати:

  у 2025-му – від 32 років стажу;
  у 2026-му – від 33 років;
  у 2027-му – від 34 років;
  у 2028-му – від 35 років.
  Як каже старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко, у середньому в українців 32 роки стажу, коли вони виходять на пенсію. Тобто більшість українців цю норму виконає без проблем. Але це тільки поки що.

  Вже за рік підвищення вимог щодо стажу стане справжньою проблемою для певної кількості людей. Вони не зможуть вчасно вийти на пенсію та будуть змушені працювати до 63 чи 65 років. Зі стажем від 15 до 21 року пенсія настане у 65 років, зі стажем від 21 до 31 року – у 63 роки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми