Робота. Зарплата. Пенсії, Банки. Кредити. Депозити, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чому пенсіонерам перестають перераховувати гроші на картки

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, картка, блокування

  Українським пенсіонерам не блокують банківські картки, на яких немає руху коштів. У цьому випадку пенсію лише припиняють нараховувати на такий картковий рахунок – і лише до моменту з'ясування обставин та проходження фізичної ідентифікації.

  3541_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

  Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. Там зазначили: відбувається ж припинення нарахування лише якщо пенсіонер не користувався своєю карткою протягом 6 місяців.

  "Якщо пенсіонер з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), який став на облік як до 24.02.2022 року, не користується своєю банківською карткою протягом тривалого періоду (не менше 6 місяців), і по такій картці немає руху коштів, пенсія такій особі продовжує нараховуватись. Але до моменту зʼясування обставин пенсія не перераховується такій особі на її картковий рахунок", – йдеться у повідомленні.

  При цьому підкреслюється: сама карта не блокується. Тобто пенсіонер може розпоряджатися накопиченими на ній коштами.

  "По-перше, тому що жодної норми такого плану немає в законодавстві чи нормативних актах, які регулюють сферу соціального забезпечення. По-друге, тому що Мінсоцполітики не має ані повноважень, ані технічної можливості впливати на діяльність банків щодо блокування банківських карток", – зазначили в міністерстві.

  Чому пенсіонерам припиняють перераховувати гроші на карти

  Вдаються ж до практики зупинення перерахування грошей на пенсійні картки, пояснили в Мінсоці, оскільки значна частина пенсіонерів, зареєстрованих як ВПО до 24.02.2022 року, проживає на тимчасово окупованій території. І в такій ситуації держава не має змоги оперативно з'ясовувати інформацію про те:

  чи власник карти не втратив до неї доступ;
  чи він живий.
  "Тому, для продовження виплат такій особі, держава має отримати підтвердження, що пенсіонер живий, і сам користується своєю карткою. До моменту, поки пенсіонер не підтвердить свою особу, пенсія і далі нараховується Пенсійним фондом, але не перераховується на картку", – розповіли міністерстві.

  Чи віддають пенсіонерам неперераховані гроші

  Водночас, держава не залишає пенсіонера без належних йому грошей назавжди. Після того, як він підтвердить свою особу, гроші йому віддають.

  "Щойно людина виходить на зв'язок і підтверджує свою особу, нараховані виплати перераховуються на її рахунок", – розповіли в Мінсоці.

  Як пенсіонерам підтвердити свою особу

  Загалом, пенсіонери, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, можуть пройти ідентифікацію декількома способами. Зокрема у будь-якому відділенні Ощадбанку – якщо вони перебувають на підконтрольній Україні території.

  Якщо ж пенсіонер знаходиться поза Україною чи на тимчасово окупованих територіях, ідентифікацію можна пройти двома способами. Зокрема:

  Авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису "Дія. Підпис" (Дія ID).
  "Його можна створити за допомогою мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг", – зазначили у Мінсоці.

  Звернувшись до закордонної дипломатичної установи України за отриманням документа про посвідчення факту, що особа жива.
  Отриманий документ, зазначається, разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії, написаною в довільній формі, треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку.

  "Цю заяву можна також подати через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. До неї необхідно додати якісну скановану копію документу про посвідчення факту, що особа є живою, з використанням електронного цифрового підпису", – розповіли в міністерстві.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми