Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

З якими труднощами стикаються українці під час пошуку роботи

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота, зарплата

    Основною проблемою, з якою українці стикаються під час пошуку роботи, є невідповідність пропонованої їм зарплати бажаному рівню. Про це повідомив 41% учасників відповідного опитування. Також люди часто стикаються зі скороченням кількості вакансій у їхніх професіях – про це повідомили 29% опитаних.

    0884_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

    Загалом, на думку претендентів, українські роботодавці стали більш вимогливими до навичок кандидатів. А для успішного пошуку роботи людям потрібно самим виявляти більше активності, йдеться у результатах дослідження великого кадрового порталу.

    "Вимоги до кандидатів на вакансії досить високі, майже 3 з 5 вакансій очікують розмовний рівень англійської мови, достатній досвід і підтверджені результати роботи. Роботодавець не має часу і ресурсів на навчання професійним навичкам", – зазначили там.

    При цьому наголошується: зазнали змін й вимоги претендентів до роботодавця. Адже останнім часом у людей змінилися:

    пріоритети;
    митрати.
    З якими проблемами стикаються українці під час пошуку роботи

    Окрім невідповідності пропонованих зарплат бажаному рівню, а також зменшення кількості вакансій українці, за даними аналітиків, стикаються й з іншими проблемами при пошуку роботи. Зокрема:

    не можуть знайти роботу через дискримінацію за віком 23% опитаних;
    на те, що для пошуку роботи доводиться докладати більше сил та часу, вказали 22%;
    на відсутність фідбека від рекрутерів після співбесіди та при відгуках на вакансії – 22%;
    на відсутність зворотного зв'язку після проходження співбесіди – 21%.

    Що з зарплатами

    Загалом же зазначається: більшість українців не згодні знижувати свої зарплатні вимоги, навіть якщо виникнуть труднощі з пошуком нової роботи. Про це заявили 62% учасників дослідження.

    Водночас, 15% респондентів готові знизити свої очікування лише на 5%. Кожен десятий претендент – на 6-15%. Тих же, хто готовий поступитися на 16-25% зарплати лише 5%.

    Роботодавці ж, зі свого боку, зазначається, намагаються "утримувати баланс матеріальної та нематеріальної мотивації". А дехто готується до впровадження системи чіткої прив'язки зарплати до фактичного результату роботи.

    "Це дозволить працівникам впливати на свій заробіток, а нам як бізнесу контролювати фонд оплати праці. Також ми постійно аналізуємо ринкові зарплати, щоб тримати руку на пульсі ринкових умов та не допускати недооцінки наших працівників", – розповіла директорка з персоналу "Ватаг Груп" Лілія Мелікян.

    Як змінилися зарплати українців

    Водночас лише 28% українців повідомили, що нині у повному обсязі отримують ту ж зарплату, що й до повномасштабної війни. У інших відбулися зміни – причому, як у бік підвищення, і зниження оплати праці.

    Так, 9% опитаних повідомили про зростання зарплати на 10-30%. А крім того:

    7% стали отримувати більше з урахуванням їхньої індивідуальної ефективності;
    4% розповіли про підвищення більш як на 40%;
    у 5% зарплата зросла лише за рахунок індексації;
    3% повідомили про підвищення на 5%.
    Про скорочення зарплати на 10-30% повідомили 12% опитаних. Про те, що стали одержувати менше на 50% – 8%.

    На 40-50% зарплати зменшились у 7% опитаних. На 5% скоротилися зарплати 3% респондентів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми