Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

З яким віком стає важче знайти роботу

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота

  За даними Фонду народонаселення ООН, на початку 2023 року кожна п’ята людина в Україні досягла віку понад 65 років. Ця статистика вражаюче показує, що старіння населення стає серйозним викликом для сучасного ринку праці та суспільства в цілому.

  1697_1464708.jpg (68.72 Kb)


  Експертка з питань працевлаштування Олена Куцоконь розповіла, що у Сполучених Штатах, а також більшості країн Європи, питання ейджизму і працевлаштування регулюються національними та міжнародними організаціями через впровадження комплексних соціальних програм.
  Це стало особливо актуальним після пандемії COVID-19, коли відбулися масові звільнення та кадрові зміни. Ще одним викликом є старіння населення, і до 2050 року очікується зростання частки людей віком 65+ у світі з 9,3% до 15,9%.
  У країнах ЄС діє багато організацій, що просувають інтереси старшого населення, таких як AGE Platform Europe. Вони займаються різними аспектами, такими як працевлаштування, захист прав літніх людей, надання медичної та соціальної допомоги.
  Ейджизм в Україні
  В Україні все ще існують проблеми ейджизму, хоча вікова дискримінація у сфері трудових відносин заборонена законом. Опитування показали, що у 2022 році кожен третій працівник віком від 40 років мав труднощі з пошуком роботи.
  Головною проблемою є відсутність комплексного підходу до інтеграції людей старшого віку в суспільство. Окремі ініціативи допомагають, але для змін потрібні загальні тенденції. Важливо, щоб роботодавці оцінювали кандидатів на роботу рівноцінно, без врахування їхнього віку, і сприяли розвитку фахівців незалежно від віку.
  Наразі головне завдання — це розробити стратегії залучення нових людей та утримання наявних співробітників. І у світлі таких перспектив ставлення до вікових співробітників має почати змінюватися вже зараз. Адже в майбутньому вони можуть скласти значну частку працездатного населення, — пояснює Олена Куцконь.
  Прогнозувати, скільки людей повернеться в Україну або залишиться за кордоном в найближчі 2−3 роки, в умовах невизначеності, складно. Проте очевидно, що дефіцит кадрів буде зростати.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання Стабілізатори напруги: Забезпечення надійності та ефективності електропостачання
У сучасному світі, де електроніка стала неот'ємною частиною нашого повсякденного життя, стабільність напруги відіграє ключову роль у забезпеченні наді...
Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор Що краще для сучасного геймінгу: монітор чи телевізор
Ще років із 10 тому серед геймерів панівною була парадигма: монітор — для ігор, телевізор — для перегляду фільмів. Сьогодні ситуація вже не така одноз...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми