Робота. Зарплата. Пенсії, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Праця і зарплата: прогноз НБУ

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, зарплата, прогноз, НБУ

  Бізнес активніше шукає нових працівників, ніж рік тому. Кількість вакансій зростає, а деякі компанії очікують розширення кадрового штату в найближчому майбутньому.

  7216_1464708.jpg (68.72 Kb)

  Про це повідомляє Національний банк України.

  Проблема з пошуком кваліфікованих кадрів

  У Нацбанку зазначають, що підприємствам часто не вдається знайти фахівців з необхідними навичками через структурні перекоси на ринку праці.

  Ще до повномасштабної війни підприємства стикалися з проблемою пошуку кваліфікованих кадрів, а мобілізація та значна міграція ще більше ускладнили цей процес. У результаті безробіття скорочується, але дуже повільно.
  Компанії підвищують зарплати
  Зростання конкуренції за кваліфікованих працівників підштовхує підприємства до поступового підвищення заробітних плат.
  Багато компаній проводять не тільки номінальне підвищення оплати праці, але й реальне — тобто вище рівня інфляції.
  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  Середній рівень зарплат у вакансіях у лютому: що пропонують роботодавці
  За оцінками НБУ, у минулому році реальні зарплати в Україні в середньому зросли на 3,5%.
  НБУ прогнозує подальше зниження безробіття та зростання зарплат.

  Попит на кваліфікованих працівників лише збільшуватиметься, особливо в разі поліпшення безпекової ситуації наступного року.
  «Відбудова країни потребуватиме нових робочих рук, тому компанії активно конкуруватимуть за робітників, у тому числі як за захисників, які повернуться з фронту, так і за мігрантів. Ця конкуренція, зі свого боку, й надалі стимулюватиме зростання реальних зарплат», — додали в Нацбанку.
  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  В Україні стали рідше платити зарплати в «конверті»
  Нагадаємо, протягом 2023 року у країні зареєстровано 483,2 тис. безробітних, що на 45,6% менше, ніж роком раніше. Станом на 1 лютого 2024 року статус безробітного мали 101,4 тис. українців. Серед них чоловіки становили 24,9 тис. осіб (або 24%), жінки — 76,5 тис. осіб (або 76%).
  За даними Work.ua, від початку повномасштабного вторгнення майже рік середня зарплата в Україні не змінювалася і становила 15 000 грн. Лише в січні 2023 року цей показник почав зростати. За останні 2 роки середня зарплата збільшилася на 30%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми