Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Вимоги до майбутніх пенсіонерів зростуть: до чого готуватися

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: вихід на пенсію, стаж

  В Україні вік виходу на пенсію залежить не лише від прожитих років, а й від кількості страхового стажу. Формально вихід на пенсію в 2024 році можливий з 60 років як для чоловіків, так і для жінок, але для цього обов'язково потрібно мати не менше 31 року стажу на офіційній роботі. І ці вимоги посилюватимуться щороку аж до 2028-го.

  6474_98798.jpg (69.04 Kb)

  OBOZ.UA розбирався, який пенсійний вік в Україні у 2024 році, а також якими стануть норми за стажем у найближчі кілька років.

  Пенсійний вік 2024 року: скільки потрібно стажу для пенсії

  Для виходу на пенсію у 60 років у 2024 році потрібно не менше 31 року страхового стажу;
  у 63 роки – не менше 21 року стажу;
  у 65 років – від 15 до 21 року стаж.
  Якщо в українця до 65 років немає навіть 15 років стажу, пенсію він не отримає. Замість неї начитуватиметься спеціальна грошова допомога. Її розмір розраховується як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

  При цьому така виплата не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 2024 року це 2920 грн.

  Вимоги до майбутніх пенсіонерів зростуть: до чого готуватись

  Мінімальний страховий стаж для пенсіонерів збільшуватиметься щороку до 2028-го. Тобто вже зараз кожна українська може підрахувати, скільки їй доведеться працювати до виходу на пенсію.

  Для цього потрібно знати, у якому році майбутньому пенсіонерові виповниться 60 років. Після достатньо звіритися з таблицею вимог до стажу:
  Бракує стажу для пенсії: що робити

  України мають можливість докупити страховий стаж , який бракує. Договір про купівлю стажу укладається з Пенсійним фондом. По суті існує два типи договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

  Перший – більш дешевий, але триваліший для вирішення питання виходу на пенсію. Він полягає на конкретний термін, раніше за який на пенсію вийти не можна. Оплати здійснюються раз на місяць. Договір можна укласти на період не менше року та до 5 років. І вийти на пенсію можна лише після закінчення терміну дії.

  У цьому випадку сума добровільного пенсійного внеску повинна бути не меншою за розмір мінімального страхового внеску. Він визначається як 22% від розміру мінімальної заробітної плати. Тобто, щоб у січні 2024 року до страхового стажу було зараховано один повний місяць, потрібно сплатити 1562 грн. З 1 квітня вартість місяця стажу підніметься до 1760 грн, бо мінімалка зросте до 8000 грн.

  Другий вид договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування дозволяє одноразово докупити страховий стаж, що бракує, і відразу ж вийти на пенсію, не чекаючи закінчення року або більш тривалого терміну. За ним можна докупити страховий стаж як за 1-2 місяці, так і за рік чи максимум за 5 років.

  Такий дозволяє вирішити питання купівлі необхідного стажу швидше, але воно вдвічі дорожче, ніж попередній варіант – платити за місяць потрібно мінімум 44% від мінімалки. З січня по квітень 2024 року це 3124 грн., а з 1 квітня буде 3520 грн.

  Для придбання стажу необхідні такі документи:

  заповнена заява про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції;
  копія трудової книжки (за наявності);
  виписка із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  копія документа, що засвідчує особу (наприклад, паспорт).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми