Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кому з пенсіонерів треба пройти ідентифікацію: для чого вона потрібна

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ідентифікація особи, пенсія

  Пенсіонери-ВПО «першої хвилі» (тобто ті, хто перемістився до 24.02.2022) повинні кожні 6 місяців проходити ідентифікацію задля продовження виплати пенсії.

  3189_senior-lonely-man-looking-away-while-sitting-with-f4sbn6d-scaled.jpg (41.73 Kb)

  Фахівці Юридичного порадника для ВПО розповіли, чи справді блокують рахунки тим пенсіонерам, які не пройшли ідентифікацію.

  Як повідомляє Міністерство соціальної політики України, розповсюджувана ЗМІ інформація про блокування банківських карток таких пенсіонерів через відсутність руху коштів на них не відповідає дійсності.

  Причин тому декілька:

  в нормативних актах, які регулюють сферу соціального забезпечення, немає жодної норми, яка б передбачала таке блокування;
  Мінсоцполітики не має ані повноважень, ані технічної можливості впливати на діяльність банків щодо блокування банківських карток.
  Чи означає це, що рахунок не може бути заблокований? Ні. Блокування рахунків, на яких тривалий час відсутній рух коштів, здійснюється банками на підставі їх внутрішніх правил. Однак це не сфера впливу держави.

  «Якщо пенсіонер з числа внутрішньо переміщених осіб, який став на облік як ВПО до 24.02.2022 року, не користується своєю банківською карткою протягом тривалого періоду (не менше 6 місяців) і по такій картці немає руху коштів, пенсія такій особі продовжує нараховуватись, але до моменту зʼясування обставин не перераховується на її картковий рахунок», — зазначають юристи.

  Навіщо взагалі ця ідентифікація

  Сенс процедури полягає у тому, що значна частина пенсіонерів з числа ВПО до 24.02.2022 року, проживає на тимчасово окупованій території. Тож у такій ситуації держава не має можливості зʼясувати інформацію щодо того, чи власник картки не втратив до неї доступ (і нею згодом можуть скористатися шахраї) і чи є людина живою. Саме тому, для продовження виплат таким особам, було прийняте рішення проводити ідентифікацію отримувачів пенсії.

  Що відбувається з пенсією, якщо рахунок заблокований банком

  До моменту, поки пенсіонер не підтвердить свою особу — тобто, не пройде ідентифікацію, пенсія і далі нараховується Пенсійним фондом, але не перераховується на картку. Як тільки людина виходить на зв’язок і підтверджує свою особу, нараховані виплати перераховуються такому пенсіонеру на його рахунок.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми