Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як українцям дізнатися свій стаж для пенсії та її розмір

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, стаж

  В Україні вік виходу на пенсію залежить не лише від прожитих років, а й від кількості страхового стажу. Формально вихід на пенсію у 2024 році можливий з 60 років як для чоловіків, так і для жінок, але для цього обов'язково мати певну кількість страхового стажу. У 2024 році ця норма за стажем становить 31 рік, вона зростатиме на 12 місяців щорічно, поки не досягне 35 років. Якщо стажу мало, пенсії у 60 років не буде.

  9614_98798.jpg (69.04 Kb)

  OBOZ.UA розбирався, який пенсійний вік в Україні в 2024 році, якими стануть норми за стажем у найближчі кілька років, а також як дізнатися про свій офіційний стаж. Якщо стажу для пенсії не вистачає, є виправлення ситуації.

  Пенсійний вік 2024 року: скільки потрібно стажу для пенсії

  Для виходу на пенсію у 60 років у 2024 році потрібно понад 31 рік страхового стажу;
  у 63 роки – не менше 21 року стажу;
  у 65 років – від 15 до 21 року стажу.
  Якщо в українця до 65 років немає навіть 15 років стажу, пенсію він не отримає. Замість неї нараховуватиметься спеціальна грошова допомога. Її розмір розраховується як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.

  При цьому така виплата не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 2024 року це 2920 грн.

  Мінімальний страховий стаж для пенсіонерів збільшуватиметься щороку до 2028-го. Тобто, вже зараз кожен українець може підрахувати, скільки йому доведеться працювати до виходу на пенсію.

  Як дізнатися свій стаж для пенсії та її розмір

  Щоб перевірити свій стаж та можливий вік виходу на пенсію, потрібно пройти реєстрацію у Пенсійному кабінеті. Знайти власну пенсійну справу там може кожен українець, який досяг повноліття.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми