Лише 9% українських айтівців мають зарплату $6000 або більше. Найчастіше це розробники або DevOps-спеціалісти. Причиною спаду доходів у галузі стало російське вторгнення, яке понесло за собою значні зміни у цій сфері.
Про це свідчать результати дослідження DOU. Український інформаційно-технологічний (ІТ) сектор є одним з найдинамічніших галузей у країні, а його розвиток і зміни відбуваються у швидкому темпі, зазначають фахівці.
На початку 2021 року лише обмежена кількість українських айтівців мала змогу похвалитися зарплатою в розмірі $5000 і більше. Проте, до кінця того ж року ця ситуація змінилася, і частка фахівців з таким доходом значно зросла. Але вторгнення Росії в 2022 році раптово змінило картину. Значна частина фахівців тепер заробляє менше $2000, а кількість тих, хто отримує від $2000 до $4999, також зменшилася.
Нині лише 9% українських айтівців мають зарплату в розмірі $6000 або більше. Серед них переважають розробники та DevOps-спеціалісти. Ці високі зарплати стали рідкістю, згадка про компенсацію у розмірі $10K вже звучить екзотично. У нетехнічних фахівців спостерігаються інші тенденції, зокрема, зростання заробітної плати.
Що впливає на зарплату IT-спеціаліста
Зарплати в українському ІТ-секторі постійно змінюються, відбиваючи різноманітні впливи, включаючи геополітичні, технічні та економічні фактори. Аналітики назвали ряд факторів, який може прямо впливати на зарплатню, а саме:
Вибір компанії
Вибір правильної компанії може визначити вашу зарплату. Стартапи готові платити високі зарплати досвідченим технічним фахівцям Senior+ з гарним рівнем англійської мови.
Зміна роботи
За досвідом багатьох технічних фахівців, які працювали в п'яти або більше компаніях, 44% Senior+ фахівців з гарним рівнем англійської мови отримують понад $6000. Ця цифра порівняно з 30% серед тих, хто мав менше досвіду, і 16% серед тих, хто працював в меншій кількості компаній.
Місце проживання
Роль місця проживання впливає на заробітну плату менше, ніж раніше. Масові переїзди фахівців та віддалена робота змінили ситуацію. Тепер у Києві, Львові та Ужгороді близько 10% айтівців отримують понад $6000, тоді як в Одесі таких лише 5%.
Технічні навички та спеціалізація
Технічні навички та спеціалізація також впливають на суму доходу. Найбільші шанси на отримання понад $6000 мають менеджери високого рівня, а також досвідчені фахівці DevOps.