Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Чи актуальна досі паперова трудова книжка

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: трудова книжка

  З червня 2021 року в Україні запровадили електронну трудову книжку.

  4277_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

  Чи потрібна паперова трудова книжка, якщо вже є електронна, пояснили у Південно-Східному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці.

  «Відтоді, як зазначається у статті 48 Кодексу законів про працю України, облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, визначеному законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», — йдеться у повідомленні.
  Після закінчення перехідного періоду, який триватиме п’ять років, в Україні паперова трудова книжка фактично втратить статус обов’язкового документа.
  Проте працівники, які хочуть отримувати відомості про трудову діяльність саме в паперовій формі, можуть і надалі користуватися такою можливістю.

  «Якщо раніше трудова книжка зберігалась у роботодавця, то тепер буде знаходитись у працівника. Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до неї, як передбачає згадана стаття, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення й нагороди за успіхи в роботі», — резюмували у Держпраці.
  Нагадаємо, якщо роботодавець не виконує умови трудового договору, ви можете:
  звернутися до роботодавця з письмовою вимогою про усунення порушень і виконання умов трудового договору. Також ви можете звернутися до профспілкового органу, якщо ви є членом профспілкової організації, за допомогою і підтримкою;
  звернутися з письмовою скаргою до Держпраці за консультацією та допомогою;
  звернутися до суду з позовом про встановлення факту порушень роботодавцем умов трудового договору, відновлення порушених прав і вимоги компенсації моральної та матеріальної шкоди. Ви можете скористатися послугами адвоката або іншого представника за вашим вибором.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми