Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українські біженці на ринку праці в Естонії

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок праці, Естонія

  На ринку прації в Естонії зареєстровано майже 33 тис. українських біженців. Переважна більшість з них — молоді працездатні жінки.

  0604_o_1h3if3m9c16mpvkv1mgp8pb12bk1k.jpg (42.27 Kb)

  Про це пишуть журналісти Delfi.

  Зазначається, що більше 50% працевлаштованих українок в Естонії мають мають вищу освіту. Майже кожна друга має неповнолітніх дітей.

  «Якщо 2022 року українки були готові братися за будь-яку роботу, то зараз ситуація суттєво змінилася. Тоді, два роки тому, естонські роботодавці висловлювали помітну зацікавленість у працевлаштуванні вимушених переселенців. Багато хто з тих, кого розмістили в готелях, знайшли роботу там же, буквально через тиждень після прибуття до Естонії», — пише видання.

  На думку спеціалістів, громадян України більше серед некваліфікованих робітників, кваліфікованих робітників та ремісників, і суттєво менше серед менеджерів та провідних фахівців.

  В українських біженців відносно високий рівень освіти, однак відсутність володіння мовою та гостра потреба заробляти на життя змушують переселенців погоджуватися на роботу, яка не відповідає їх кваліфікації та рівню освіти.

  Майже відразу після початку війни Каса з безробіття Естонії створила спеціальний сайт з пошуку роботи для біженців з України.

  Причому пропонували не лише просту роботу, а й кваліфіковану — в ІТ-сфері, лікарнях.

  «Зараз цифри скоротилися. На сайті Каси пропонується близько 2,5 тис. вакансій, але лише 775 передбачають знання лише української та російської. Для порівняння — у середині 2022 року вакансій було близько 7 тис.», — зазначають журналісти

  Більшість запропонованих вакансій на даний момент — у прибиранні, обслуговуванні клієнтів у сфері громадського харчування.
  Станом на 31 березня чинний дозвіл на проживання був у 32,8 тис. біженців. Згідно з регістром населення, станом на 1 квітня в Естонії було зареєстровано у 29, 8 тис. українських біженців.

  Проте, як зазначає Delfi, оскільки зараз триває масове продовження посвідок на проживання на підставі тимчасового чи міжнародного захисту, то цифри постійно змінюються.

  Нагадаємо, естонська рада допомоги біженцям (Eesti Pagulasabi) запускає в Естонії та Латвії нову програму про ринок праці для біженців, які шукають роботу. Вона пропонує підтримку тим, хто просто хоче вийти на ринок праці, та тим, хто шукає можливості просування кар'єрними сходами.

  До участі у програмі запрошуються біженці, які шукають роботу, віком до 25 років та старше 55 років.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція
Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимуше...
Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми