Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На литовському ринку праці море вакансій для українців

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: Литва, біженці, робота

    Зазвичай литовські роботодавці надають перевагу тим, хто планує працювати більше ніж 3 місяці.

    4316_769.jpg (50.02 Kb)

    Роботу в Литві знайшли 32,4 тис. громадян України зі статусом тимчасового захисту з початку повномасштабного вторгнення з майже 86 тис. зареєстрованих у Міграційній службі Литви.

    В країні готові працевлаштувати ще більше українців у зв’язку з очікуваним ростом економіки на 1,6% цьогоріч та низьким рівнем безробіття. Кількість вакансій з початком сезонних робіт у квітні для громадян України значно зросла - повідомляє Міграційна платформа EWL.

    Наразі кількість пропозицій роботи для громадян України, зареєстрованих у службі зайнятості - майже 2 тис.

    Литва потребує працівників у багатьох галузях, особливо у виробництві, будівництві, охороні здоров’я, виробництві продуктів харчування та сфері гостинності.

    Литовські роботодавці пропонують українцям без знання мови і досвіду роботи працевлаштування на підприємствах автомобільної галузі та харчової промисловості із зарплатою 900 євро чистим на старті (39,4 тис грн). Потім за рахунок бонусів і премій зарплата зростає - на деяких вакансіях до 1300-1500 євро нетто (57-65,7 тис грн).

    "Литовський ринок праці насичений різного роду вакансіями для українців. Литва залишається однією з країн, де найлегше працевлаштуватися громадянам України. Це можна зробити за один день на основі тимчасового захисту або гуманітарної візи. Також для працівників надають житло безкоштовно або за невисоку доплату. І часто це житло готельного типу у великих містах або передмістях, оскільки там розташовані підприємства", - розповідає керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.

    За словами Нестеренко, на підприємствах почали працевлаштовувати перекладачів для українських працівників та прописують робочі інструкції українською. Крім того, що часто можна порозумітися російською з огляду на те, що цю мову знають у Литві.

    Серед вакансій, які зараз пропонують українцям:

    Працівник на завод з виробництва морозива із зарплатою від 900 євро чистими, обідами на роботі за 1,5 євро і можливістю пригощатися продукцією заводу.
    Працівник на пакування курятини. Зарплата - від 900 євро до 1200-1300 євро нетто за рахунок додаткових годин.
    Працівник рибзаводу з зарплатнею 1100 євро чистими за рахунок додаткових годин.
    Продукция сирних палочек із зарплатою 900 евро нетто.
    Повар у ресторані з мінімальним досвідом роботи і зарплатнею 1000-1400 евро нетто, житлом за рахунок роботодавця і харчуванням на роботі.
    Зазвичай литовські роботодавці надають перевагу тим, хто планує працювати більше ніж 3 місяці. Вони зацікавлені у тому, щоби громадяни України залишалися працювати протягом тривалого часу. Натоміть є також і сезонні роботи на 1,5-2 місяці.

    Нагадаємо, що для легалізації і роботи в Литві громадяни України мають отримати статус тимчасового захисту. Він дає право на роботу і проживання в країні на 1 рік з можливістю продовження. Його надають тим, хто на момент повномасштабного вторгнення перебував в Україні. Альтернативний варіант - гуманітарна віза, процедура отримання якої також нескладна.

    Робота для українських біженців
    Більшість українських біженців у Німеччині досі не знайшли роботу. Як пише Bild, зараз у ФРН зареєстровано 1,1 млн біженців з України, з них 716 000 працездатного віку від 15 до 65 років. При цьому з них лише 113 000 мають офіційну роботу із соцпакетом і ще 36 000 частково зайняті.

    "Таким чином частка працюючих українців - 21% від працездатних і 13,5% від загальної кількості", - підсумовує видання.

    У коментарях Bild українські біженці називають різні причини свого безробіття. Деякі зазначають, що допомоги, які вони отримують від соціальної служби, "дуже хороші" і їх вистачає на життя.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Что такое рассрочка: основное отличие от кредита  Что такое рассрочка: основное отличие от кредита
Потребности часто опережают возможности, заставляя искать дополнительные источники дохода или способы экономии. Низкий платежеспособный спрос — пробле...
Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми