Україну охопила бюджетна криза. Бюджетники ще від початку осені не отримують зарплати.
Якщо так триватиме і далі, то на думку фахівців, вчителі, лікарі, соцпрацівники можуть зустріти Новий рік з порожніми гаманцями, а відтак за порожніми столами.
Причиною цих бюджетних негараздів є його величезний дефіцит, який за офіційними даними складає 40 млрд грн, а за неофіційними - 80 млрд.
Першими не дочекались своїх зарплат двірники, педагоги та лікарі. Зароблені гроші вони, можливо, побачать, за обіцянками влади, у січні наступного року. Проте суми зарплат залишаються таємницею за сімома замками.
Навіть у столиці, де бюджетне фінансування є досить стабільним, лікарі не отримують зарплат.
В Асоціації міст України, куди надходять дані з усіх місцевих рад, підрахували обсяги заборгованості перед бюджетниками.
"Починаючи від Львова і закінчуючи Донецьком, на два місяці не вистачає три мільярді гривень - це тільки на заробітну плату бюджетникам", - розповіла Мирослав Пітцик, віце-президент Асоціації міст України.
У Держказначействі запевняють, що гроші для виплат бюджетникам перераховують вчасно. А проблеми, мовляв, тільки через недбальство місцевої влади.
"Замість того, щоб дотримуватися рекомендацій уряду про жорсткому режимі економного та раціонального використання бюджетних грошей, влада на місцях продовжує використовувати гроші на непершочергові потреби", - йдеться у листі Державної казначейської служби України.
За словами експерта з питань соціальної політики центру імені Разумкова Павла Розенка, проблеми надалі тільки будуть загострюватись, а борги перед бюджетниками будуть тільки збільшуватись.
"За десять місяців був використання повний ресурс державного бюджету України. І це призвело до того, що в кінці року фактично в уряду немає реальних грошей, щоб виконати усі соціальні зобов'язання", - сказав він.
Додати коментар