Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Новою очільницею Міненерго стала Гринчук

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Гринчук, нова глава Міненерго

    Головою Міністерства енергетики України стала Світлана Гринчук. На нову посаду вона перейшла з позиції міністерки захисту довкілля та природних ресурсів. При цьому в біографії Гринчук уже є досвід роботи в Міненерго – вона була заступницею тепер уже колишнього міністра енергетики Германа Галущенка. Нова міністерка вже озвучила пріоритети на новій посаді – серед них підготовка до опалювального сезону.

    2900_ada39.jpg (27.54 Kb)

    Рішення про призначення Гринчук ухвалили депутати Верховної Ради України 17 липня. Перестановки в Міненерго відбулися після відставки прем'єр-міністра Дениса Шмигаля – згідно із законом, разом із главою уряду має бути перепризначено весь склад Кабінету міністрів. За призначення повного нового складу Кабміну проголосували 253 нардепи.

    Йдеться про постанову № 13497 "Про формування складу Кабінету міністрів України та звільнення з посад членів Кабінету міністрів України, який перебуває у відставці". За фракціями голоси розділилися так:

    "Слуга народу" – 194;
    "Європейська солідарність" – 0;
    "Батьківщина" – 0;
    "Платформа за життя та мир" – 13;
    "Голос" – 1;
    "Довіра" – 15;
    "За майбутнє" – 13;
    "Відновлення України" – 10;
    позафракційні – 7.

    "Світлана Гринчук переходить на роботу з Міністерства довкілля... Дуже глибоко розуміє питання енергетичної безпеки", – заявила перед призначенням нова прем'єрка Юлія Свириденко.

    Попередник Гринчук – Герман Галущенко – був міністром із 29 квітня 2021 року, тобто на посаді він пропрацював понад 4 роки. Галущенко свого часу став першим очільником відомства не в статусі виконувача обов'язків більш ніж за рік. До нього в міністерстві змінилися чотири в. о. міністра, останнім був Юрій Вітренко.

    Галущенко 16 червня автоматично перейшов у статус в. о. міністра – щойно нардепи ухвалили відставку глави Кабміну Шмигаля. Окремого звільнення в такому разі не передбачено. Після втрати крісла в Міненерго Галущенко став міністром юстиції.

    Гринчук назвала свої пріоритети
    Одразу після призначення Світлана Гринчук окреслила свої завдання на новій посаді. На власній сторінці у Facebook вона наголосила на фундаментальній ролі енергетики для економіки країни:

    Забезпечення промисловості й населення електроенергією
    "Енергетика – фундамент економіки. Відтак ключове завдання сьогодні – забезпечити країну ресурсом для життя та роботи: світло і тепло для людей, енергію – для промисловості. І тут не існує права на помилку", – зазначила нова міністерка.

    Підготовка до опалювального сезону
    "Пріоритет сьогодні – це підготовка до опалювального сезону, відновлення енергетичної інфраструктури на принципах сталості, "зеленого" переходу та декарбонізації, створення стратегічного резерву обладнання, розбудова нової, децентралізованої енергосистеми, її інтеграція з ЄС", – вказала Гринчук.

    Розвиток людського капіталу
    Окрему увагу міністерка приділила кадровому потенціалу галузі, зазначивши, що "ключовим наскрізним пріоритетом є розвиток людського капіталу, забезпечення якісного кадрового потенціалу сектору: "Люди – наша найбільша цінність".

    Гринчук також висловила подяку за довіру президенту України Володимиру Зеленському, прем'єр-міністерці Юлії Свириденко та народним депутатам.

    Хто така Світлана Гринчук: біографія
    Світлана Василівна Гринчук (дівоче прізвище – Іванова) народилася 11 листопада 1985 року в Чернівцях. З вересня 2022 року до нового призначення обіймала посаду міністерки захисту довкілля та природних ресурсів України. Кар'єра Гринчук також включає досвід роботи в інших державних структурах і громадському секторі, зокрема, вона була радницею прем'єра і міністра фінансів.

    Освіта
    У 2008 році закінчила Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету.
    У грудні 2013 року захистила кандидатську дисертацію на тему "Розвиток іпотеки в сільському господарстві України" в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки".
    Також навчалася у Франції, в Університеті Оверні (Клермон-Ферран-1), за напрямом "Менеджмент і управління підприємством".
    Кар'єра
    З 2016 по 2019 рік Гринчук була директоркою Департаменту з питань зміни клімату та захисту озонового шару в Міністерстві екології та природних ресурсів України (пізніше – Міністерство енергетики та захисту довкілля). До її обов'язків входили ратифікація та імплементація Паризької кліматичної угоди, а також дотримання Україною міжнародних зобов'язань за Кіотським і Монреальським протоколами.
    У 2019-2020 роках була радницею прем'єр-міністра України з питань охорони довкілля та зміни клімату та радницею міністра фінансів – обидві посади обіймала на громадських засадах.
    2021 року Гринчук стала співзасновницею та керівницею громадської організації ESG Association Ukraine. Також працювала в громадській організації GoLocal, що реалізує Глобальні цілі сталого розвитку ООН.
    З липня по грудень 2022-го обіймала посаду заступниці міністра екології з питань європейської інтеграції.
    На початку 2023-го Гринчук – директорка Офісу підтримки реформ при Міністерстві енергетики.
    З 1 вересня 2023-го до 5 вересня 2024 року була заступницею міністра енергетики Германа Галущенка з питань європейської інтеграції. З цієї посади перейшла в міністерське крісло Мінекології.
    Гринчук називають експерткою у сфері енергетики, зміни клімату та захисту довкілля. Вона має досвід роботи в уряді та участі в міжнародних переговорах у рамках ООН, Енергетичного співтовариства, OECD тощо.

    Сім'я та майно
    На сторінці Світлани Гринчук у Facebook зазначено, що вона заміжня. Однак чоловік В'ячеслав Гринчук не згадується в деклараціях чиновниці за 2023 і 2024 роки серед членів її сім'ї, на відміну від попередніх декларацій. У Гринчук є дочка Юлія.

    Гринчук внесла інформацію про 1 млн 288 тис. 996 грн доходів в електронну декларацію про майно і доходи за 2024 рік. У документі зазначено, що весь дохід становила заробітна плата – 1 288 996 грн на рік, тобто в середньому по 107,4 тис. грн на місяць.

    Крім того, Гринчук вказала в декларації свої заощадження. Це 161,9 тис. грн на банківських рахунках і 250 тис. грн готівкою.

    Гринчук володіє автомобілем Volvo ХС60 2020 року випуску. У Києві вона орендує квартиру (127,1 кв. м) і паркомісце (11,9 кв. м).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми