200 тисяч матерів-одиначок залишилися без допомоги від держави, скасували допомогу по догляду за дітьми до трьох років і перестали виділяти гроші на харчування в школах і дитячих садах.
Якщо середньомісячний дохід сім'ї на одну людину перевищує розмір прожиткового мінімуму (ПМ) на дитину, допомога така сім'я отримуватиме.
На "гарячій лінії" Кабміну, раніше розмір допомоги вважали за формулою 50% від ПМ мінус середньомісячний дохід на одну людину (враховувалися дані за півроку). При цьому виплата не могла бути нижчою 30% від ПМ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для учасників АТО з'явилися нові пільги
Після 1 січня діє формула 100% від ПМ мінус середньомісячний дохід на одну людину (за півроку). При цьому норму про те, що мінімальна виплата не повинна бути нижче 30% від прожиткового мінімуму, скасували.
Наприклад, прожитковий мінімуму на дитину до 6 років - 1 167 гривень на місяць, від 6 до 18 - 1 455 гривень на місяць. Так, якщо мати з зарплатою 3 тисячі гривень і двома дітьми (5 і 12 років) раніше отримувала на молодшу дитину 350 гривень і 436 гривень на старшого, то зараз держава буде платити допомогу на 5-річну дитину - 167 гривень, а на 12- річного - 455 гривень.