Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українцям прийдеться "затягнути паски"

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни

    З 1 вересня 2016 року в Україні подорожчають тарифи на житлово-комунальні послуги, що, згідно з прогнозами Міністерства економічного розвитку і торгівлі, призведе до чергової хвилі інфляції. Зокрема, восени найбільше можуть подорожчати молочні продукти, м'ясо, соняшникова олія і хліб.

    6711_383563024.jpg (39 Kb)

    Згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), №220, з 1 вересня електроенергія, при споживанні від 100 кВт×год, стане дорожчою на 81%.

    Зараз при споживанні до 100 кВт×год кожен кіловат коштує 57 коп., а вже у вересні буде коштувати 71,4 копійки. При споживанні від 100 до 600 кВт×год за чинним тарифом кожен кіловат коштує 99 коп., а з 1 вересня - 129 копійок. Наприклад, якщо за 300 кВт×год сім'ї доводиться платити 255 грн, то в наступному місяці за таку ж кількість електроенергії доведеться віддати 329 гривень. Ці тарифи будуть актуальні до березня 2017 року. Уже в квітні наступного року 300 кВт× од подорожчають до 426 гривень.

    Крім того, цієї осені українці отримають перші платіжки з новими тарифами на опалення. Так, у результаті подорожчання газу на 47% підприємства переглянули тарифи на гарячу воду й опалення. У кожному місті теплокомуненерго розрахували, наскільки доведеться підняти тариф через дорогий газ. Так, за даними "Київенерго", якщо раніше на 1 Гкал тепла доводилося витрачати газу на 392,45 грн, то після подорожчання блакитного палива ця сума зросла до 902,97 гривень.
    Приміром, за квадратний метр опалювальної площі в Києві після подорожчання доведеться платити 32,97 грн, а за 1 Гкал - 1 416 гривень. Таким чином, опалення однокімнатної квартири у столиці на 30 кв. м обійдеться в 989 гривень, двокімнатної на 50 кв. м - у 1684 грн, а трикімнатної на 70 кв. м - у 2307 гривень.

    Окрім цього, Мінекономрозвитку прогнозує зростання цін восени через тиск із боку світового ринку, підвищення тарифів на гарячу воду, опалення та електроенергію. У Кабінеті міністрів розраховують, що в 2016 році інфляція досягне 12%. За сім місяців ціни виросли на 4,8%, у другому півріччі, припускають чиновники, ціни можуть вирости ще на 7,4%

    Водночас влітку, як зазначили в Мінекономрозвитку, ціни на продукти знижувалися. "Причинами зниження цін на споживчому ринку були, перш за все, типові для літніх місяців чинники. Перш за все, це сезонність - збільшення пропозиції сільськогосподарської продукції: як продукції рослинництва, через надходження на ринок овочів нового врожаю відбулося їхнє суттєве здешевлення, так і продукції тваринництва. Надлишок сировини на ринку молока зумовив зниження цін на молочну продукцію", - зазначили там.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український борщ обвалився в ціні

    Експерти дослідницької компанії "Інфагро" зазначають, що з жовтня почнуть дорожчати молочні продукти і м'ясо (у середньому на 30%). Також, за їхніми підрахунками, стане більше недорогої ковбаси, сирів, а імпортна і вітчизняна продукція вищого сорту подорожчає на 35-40%. Також великі виробники вже прогнозують подорожчання соняшникової олії на 10%, виростуть ціни і на хліб.

    Однак експерти зазначають, що восени також варто очікувати пожвавлення українського бізнесу і підвищення зарплат.

    "Традиційно восени спостерігається пожвавлення бізнесу. Звичайно, будуть рости зарплати, але це залежить від багатьох факторів, зокрема і від економічної ситуації. В окремих секторах зарплати можуть вирости і на 20%, але в цілому можна зараз говорити, що бізнес налаштований стримано. Зарплати зростають, але водночас восени з ринку зникнуть сезонні вакансії, переважно у сфері обслуговування", - зазначив HR-експерт Олександр Білоус.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Українці, які не мають Українці, які не мають "Дії", теж зможуть отримати тисячу від Зеленського
Мінекономіки розробляє механізм отримання виплат єПідтримки через відділення Укрпошти для громадян без доступу до "Дії". Програма стартує з 1 грудня 2...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми