Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Опитування: українці розповіли, наскільки вони щасливі

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: суспільство

  Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), в грудні 2016 року щасливими або скоріше щасливими себе відчували 54% жителів України.

  6117_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  В оприлюдненому на сайті КМІС прес-релізі, ще 25% опитаних відчували себе частково щасливими, частково ні, і 19% – нещасними або скоріше не щасливими.

  За висновками соціологів, відчуття щастя залежить від багатьох факторів, у тому числі соціально-демографічних аспектів, якості життя, соціального середовища тощо.

  Результати опитування свідчать, що молоді люди більш щасливі, ніж старші, і з підвищенням віку рівень щастя падає. “Зв’язок з віком значною мірою зумовлений станом здоров’я – літні люди частіше хворіють, а, як підтверджують дослідження, стан здоров’я чинить істотний вплив на суб’єктивне відчуття благополуччя”, – йдеться в прес-релізі.

  Крім цього, чим вищий рівень добробуту, тим більше людей відчувають себе щасливими. Так, серед найбідніших (не вистачає на їжу) щасливими себе назвали 40%, серед малозабезпечених (вистачає тільки на їжу) таких половина, серед людей із середнім доходом (вистачає на їжу, одяг, можуть трохи відкладати) – 68%, серед людей з доходом вище середнього (можуть купувати дорогі речі) – 85%.

  Також відносно менш щасливими поки є жителі східних областей: у грудні 2016 р. в західних областях щасливими почувалися 59%, у центральних – 50%, у південних областях – 60%, тоді як на Сході країни – 44%. “Тобто війна з усіма її наслідками є вагомим фактором, що робить нещасними жителів східних областей України”, – підсумовують соціологи.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт прогнозує ціновий стрибок на ринку нерухомості

  КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки з 3 по 12 грудня 2016 р. Методом особистого інтерв’ю опитано 2040 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) з 4-ступінчастою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, що репрезентативно для населення України старше 18 років.

  У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою. В даному опитуванні вибірка розподілялася тільки на контрольованій частині Донбасу, в тій пропорції, яку за даними ЦВК становили виборці Донбасу в останніх парламентських виборах (жовтень 2014 р.).

  Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% – для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Нові iPhone від Apple стануть надміцними Нові iPhone від Apple стануть надміцними
Apple продовжує активно патентувати свої ідеї. На цьому тижні компанія отримала патент на технологію активного захисту iPhone при падіннях, якій під с...
Анонсована прем'єра iPhone 8 може не відбутися Анонсована прем'єра iPhone 8 може не відбутися
Компанія Apple може перенести вихід iPhone 8 з вересня 2017 року на більш пізній термін.
У оновлений рейтинг Forbes пробилося п'ять українців У оновлений рейтинг Forbes пробилося п'ять українців
Журнал Forbes оприлюднив рейтинг мільярдерів в 2017 році. Серед українців на першому місці опинився Рінат Ахметов зі статком в $4,6 млрд (№359 в загал...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми