Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Опитування: українці розповіли, наскільки вони щасливі

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: суспільство

  Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), в грудні 2016 року щасливими або скоріше щасливими себе відчували 54% жителів України.

  6117_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

  В оприлюдненому на сайті КМІС прес-релізі, ще 25% опитаних відчували себе частково щасливими, частково ні, і 19% – нещасними або скоріше не щасливими.

  За висновками соціологів, відчуття щастя залежить від багатьох факторів, у тому числі соціально-демографічних аспектів, якості життя, соціального середовища тощо.

  Результати опитування свідчать, що молоді люди більш щасливі, ніж старші, і з підвищенням віку рівень щастя падає. “Зв’язок з віком значною мірою зумовлений станом здоров’я – літні люди частіше хворіють, а, як підтверджують дослідження, стан здоров’я чинить істотний вплив на суб’єктивне відчуття благополуччя”, – йдеться в прес-релізі.

  Крім цього, чим вищий рівень добробуту, тим більше людей відчувають себе щасливими. Так, серед найбідніших (не вистачає на їжу) щасливими себе назвали 40%, серед малозабезпечених (вистачає тільки на їжу) таких половина, серед людей із середнім доходом (вистачає на їжу, одяг, можуть трохи відкладати) – 68%, серед людей з доходом вище середнього (можуть купувати дорогі речі) – 85%.

  Також відносно менш щасливими поки є жителі східних областей: у грудні 2016 р. в західних областях щасливими почувалися 59%, у центральних – 50%, у південних областях – 60%, тоді як на Сході країни – 44%. “Тобто війна з усіма її наслідками є вагомим фактором, що робить нещасними жителів східних областей України”, – підсумовують соціологи.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт прогнозує ціновий стрибок на ринку нерухомості

  КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки з 3 по 12 грудня 2016 р. Методом особистого інтерв’ю опитано 2040 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) з 4-ступінчастою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, що репрезентативно для населення України старше 18 років.

  У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою. В даному опитуванні вибірка розподілялася тільки на контрольованій частині Донбасу, в тій пропорції, яку за даними ЦВК становили виборці Донбасу в останніх парламентських виборах (жовтень 2014 р.).

  Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% – для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Facebook чекають радикальні зміни Facebook чекають радикальні зміни
Марк Цукерберг планує зайнятися розвитком соціальної інфраструктури для формування глобального співтовариства на базі заснованої ним соцмережі Faceboo...
Nokia випустить оновлену легенду 3310 Nokia випустить оновлену легенду 3310
Фінська компанія HMD Global, власник прав на бренд Nokia, планує представити оновлену версію телефону Nokia 3310 на виставці Mobile World Congress в Б...
Samsung представив конкурента Samsung представив конкурента "Айфону 8": характеристики
В Інтернеті оприлюднили чергові подробиці про підготовлюваний флагманський смартфон Samsung Galaxy S8. Так, стало відомо, що гаджет отримає обсяг опер...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми