Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Опитування: українці розповіли, наскільки вони щасливі

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: суспільство

  Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), в грудні 2016 року щасливими або скоріше щасливими себе відчували 54% жителів України.

  6117_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)


  В оприлюдненому на сайті КМІС прес-релізі, ще 25% опитаних відчували себе частково щасливими, частково ні, і 19% – нещасними або скоріше не щасливими.

  За висновками соціологів, відчуття щастя залежить від багатьох факторів, у тому числі соціально-демографічних аспектів, якості життя, соціального середовища тощо.

  Результати опитування свідчать, що молоді люди більш щасливі, ніж старші, і з підвищенням віку рівень щастя падає. “Зв’язок з віком значною мірою зумовлений станом здоров’я – літні люди частіше хворіють, а, як підтверджують дослідження, стан здоров’я чинить істотний вплив на суб’єктивне відчуття благополуччя”, – йдеться в прес-релізі.

  Крім цього, чим вищий рівень добробуту, тим більше людей відчувають себе щасливими. Так, серед найбідніших (не вистачає на їжу) щасливими себе назвали 40%, серед малозабезпечених (вистачає тільки на їжу) таких половина, серед людей із середнім доходом (вистачає на їжу, одяг, можуть трохи відкладати) – 68%, серед людей з доходом вище середнього (можуть купувати дорогі речі) – 85%.

  Також відносно менш щасливими поки є жителі східних областей: у грудні 2016 р. в західних областях щасливими почувалися 59%, у центральних – 50%, у південних областях – 60%, тоді як на Сході країни – 44%. “Тобто війна з усіма її наслідками є вагомим фактором, що робить нещасними жителів східних областей України”, – підсумовують соціологи.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт прогнозує ціновий стрибок на ринку нерухомості

  КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки з 3 по 12 грудня 2016 р. Методом особистого інтерв’ю опитано 2040 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) з 4-ступінчастою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому щаблі, що репрезентативно для населення України старше 18 років.

  У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою. В даному опитуванні вибірка розподілялася тільки на контрольованій частині Донбасу, в тій пропорції, яку за даними ЦВК становили виборці Донбасу в останніх парламентських виборах (жовтень 2014 р.).

  Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% – для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт Штучний інтелект перевершить розум людини вже за два десятиліття - експерт
Можна скільки завгодно сміятися над вірою в те, що ШІ коли-небудь стане настільки могутнім, що люди почнуть йому поклонятися, але експерти, з якими по...
Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти Топ-25: українці стали рідше відвідувати заборонені російські сайти
Однак серед заборонених сайтів значне зростання у вересні показує Yandex.
Не The Ukrainians: Анонсовано ще одну українську альтернативу Не The Ukrainians: Анонсовано ще одну українську альтернативу "Вконтакте"
Частина творців соціальної мережі Ukrainians, яка припинила існування на початку вересня, оголосили про створення нової соцмережі ЄСВОЄ.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми