Суспільство Автор: admin Друкувати

Росіяни захоплюють український бізнес руками казахських рейдерів

 • Джерело: businessua.com.

  З часів Майдану вплив Росії на Україну істотно зменшився. Впав товарообіг, охололи дипломатичні відносини, а російський бізнес масово згорнув свої філії. Проте, рейдери з РФ, за підтримки ФСБ та закордонних поплічників, не полишають спроб «віджимання» майна українських бізнесменів, як робили це і до напруження стосунків між країнами.

  ФСБ Росії робить ставку на казахського мільярдера Кенеса Ракішева

  Нині представникам російських бізнесових кіл значно важче заволодіти вподобаним об’єктом на території України, ніж це було ще 3 роки тому. Проте, будь-яку «темну» оборудку можна здійснити, якщо маєш необхідні зв’язки.

  Кенес Ракішев


  От і сьогодні російські багатії, заручившись підтримкою ФСБ, для заволодіння бізнес-об’єктами на території України «наймають» закордонних рейдерів. Таких, наприклад, як казахський мільярдер Кенес Ракішев, близький друг Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва та лідера Чечні Рамзана Кадирова.

  Кадиров

  Та і зв’язки Казахстану і Росії – значно міцніші за російсько-українські. Керівництво республіки активно співпрацює з владою РФ, а також підтримує усі російські ініціативи у світі. Варто хоча б прослідкувати за голосуванням казахського представника на засіданні Генасамблеї ООН, яке завжди ідентичне вибору російського делегата.

  Та повернемось до Кенеса Ракішева. Будучи впливовим бізнесменом, він не гребує відвертим рейдерством. І нині його погляди спрямовані в бік України.

  Кенес Ракішев – впливовий бізнесмен чи рейдер зі зв’язками?

  У 37 років Кенес Ракішев володіє 718 млн. доларів, за версією журналу «Форбс». Він очолює Раду директорів найбільшої фінансової установи країни – «Казкомерцбанку».

  Кенес Ракішев також є головою Ради директорів промислового холдингу «Sat&Company», а ще обіймає аналогічну посаду у «Net Element» – американській компанії, акції якої торгуються на біржі «Nasdaq».

  Втім, є й інший бік медалі під назвою «Кенес Ракішев». За неофіційною версією, статки впливового казаха – значно більші за оприлюднені виданням «Форбс» і сягають майже 1,7 млрд. Крім того, його покійний батько – Хаміт Ракішев – тривалий час очолював торгово-промислову палату Казахстану та був близько знайомим з першими особами країни.

  i-tasmagambetov

  Зв’язки батька поширились і на сина. Кенес Ракішев є зятем екс-Прем’єра республіки Імангалі Тасмагамбетова та тісно пов'язаний з Президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим. Деякі видання навіть називають бізнесмена можливим наступником казахського очільника.

  n-nazarbaev

  А ще Ракішев може похвалитися дуже дружніми стосунками з лідером Чечні Рамзаном Кадировим. Останній називає казаха не інакше, як «братом» і «князем». Зрозуміло, що з такими зв’язками Ракішеву не важко пролобіювати необхідне рішення і в стінах Кремля.

  «БТА» – казахський «побратим» націоналізованого «Приватбанку»

  Аналогічно з «Казкомерцбанком», Кенес Ракішев очолює Раду директорів «БТА Банку». Сьогодні установа є 3 у Казахстані за розміром активів (майже 5 млрд. доларів) та має чимало представництв на теренах колишнього СРСР, у тому числі і в Україні.

  У 2009 році «БТА» спіткала нинішня доля «Приватбанку» – націоналізація. А рівно за 5 років – у лютому 2014 – 93% акцій банку у держфонду «Самрук-Казина» викупили АТ «Казкомерцбанк» спільно з його головою Ради директорів – Кенесом Ракішевим.

  Втім, колишній власник «БТА Банку», відомий на території СНД бізнесмен Мухтар Аблязов, коментуючи націоналізацію установи, відзначав, що такі дії є «свавіллям і політичним рейдерством» казахської влади.

  Аблязова, який перебував в опозиції до чинної казахської влади, визнали винним у фінансових махінаціях та зловживанні службовим становищем та у 2013 році затримали у Франції, де і засудили до позбавлення волі. На свободу казахський опозиціонер вийшов тільки днями.

  Проте, активи бізнесмена і нині «дерибанять» представники владної верхівки Казахстану, на чолі з Кенесом Ракішевим. На черзі – недобудований готельний комплекс з океанаріумом, який інвестиційно-промислова група «Євразія», що належала Аблязову, планувала звести у Москві. Недобудова має перейти у власність фірми «Авангард-М», яка пов’язана з «Москомерцбанком» – компанією-донькою «КазКому».

  Політичне рейдерство росіян під «прикриттям» казахів набирає обертів і в Україні

  Зв’язки у найвищих кабінетах не тільки Казахстану, але і Кремля дозволяють Кенесу Ракішеву продовжити «віджимання» майна свого політичного опонента Мухтара Аблязова. Навіть того, яке засуджений бізнесмен встиг цілком законно продати.

  Крім того, справи успішного ще напочатку цього року «Казкомерцбанку» настільки стрімко пішли донизу, що найближчими днями, для порятунку фінансової установи, Нацбанк Казахстану планує надати їй екстрену позику у сумі близько 4,5 млрд. доларів. Якщо «вливання» не допоможе, «КазКом» може поглинути №2 серед банків Казахстану – «Народний банк».

  Тому й не дивно, що Кенес Ракішев, побачивши кепський стан речей у підконтрольній фінустанові, з новою силою хоче взятися за рейдерство. При чому, не тільки на території Казахстану та Росії, але й в Україні. До того ж, Ракішев встиг завести впливових друзів у нашій державі. Як-то старший партнер юридичної компанії «Ілляшев і партнери» Роман Марченко, якого мільярдер використовує для ведення «темних» справ за межами Казахстану.


  Роман Марченко

  Відтак, бізнесменам, які свого часу викупили підприємства Мухтара Аблязова, варто бути дуже уважними. Адже їх компанії цілком може спіткати доля об’єктів міжнародного політичного рейдерства. А правоохоронним органам України, певно, треба уважніше придивлятися до агентів іноземних держав, які досить свавільно почувають себе у нашій країні, а також до олігархів, котрі мають рейдерські погляди на українські комерційні об’єкти.


  За матеріалами - http://ukrpanda.com/archives/4907  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми