Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Туристи з Росії не хочуть більше відпочивати в Криму

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Крим, Росія, суспільство

    Як на турпотік і ситуацію в економіці вплинула анексія півострова.

    7753_gport8.jpg (33.02 Kb)

    Три роки тому Росія анексувала частину української території – півострів Крим. В результаті незаконного референдуму постраждали і самі кримчани. У перший же рік обвалився туристичний сезон, перестали видавати візи і заборонили міжнародні платіжні системи. Як прогнозують експерти, цього року потік туристів на півострові може бути нижче, ніж минулого. Рубль зміцнився, а санкції проти Туреччини зняті – багато росіян віддадуть перевагу відпочинку в Криму поїздці за кордон.

    Чому росіянам не подобається Крим

    За кращих часів першу виручку в Криму рахували в травні, зараз же говорити про початок курортного сезону поки що не доводиться. Після анексії левова частка турпотоку – росіяни. Торік Росія ввела санкції проти Туреччини – операторам заборонили продавати путівки до цієї країни. В результаті потік туристів до Криму зріс. Однак влітку 2016-го обмеження зняли. "Росіяни дійсно вимогливі. Я здаю кімнату за 1000 рублів – так вони хочуть, щоб і кондиціонер був, і душ окремий. Те море їм холодне, то сервіс поганий, то ціни високі", – обурюється мешканка Євпаторії Валентина.

    "Росіяни дійсно вимогливі. Я здаю кімнату за 1000 рублів – так вони хочуть, щоб і кондиціонер був, і душ окремий. Те море їм холодне, то сервіс поганий, то ціни високі", – обурюється мешканка Євпаторії Валентина.

    2017-го зростання туристичного потоку до Криму експерти не очікують. Після зміцнення рубля і зняття санкцій з Туреччини ті росіяни, які минулого року відпочили на анексованому півострові, швидше за все, виберуть відпочинок в Єгипті, Греції чи Туреччині. "Багато туристів, які відвідали Крим 2015 і 2016 років, залишилися не задоволені співвідношенням тут ціни і якості. Зараз кримські ціни вже майже аналогічні тим, які пропонують в Сочі. При цьому інфраструктура до Сочі ще не "дотягує", – заявив гендиректор компанії "Мультітур" Дмитро Шаров.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Будете кусати лікті": у Сбербанк рахують втрати України від закриття їхньої "дочки"

    Як кажуть самі кримчани, наразі туристів на півострові практично немає, а житло, призначене для оренди, пустує. "Про початок сезону годі й казати – туристів просто немає. Травень був то дощовим, то холодним. Крім того, з кожним роком росіяни
    висловлюють все більше претензій до сервісу і цін. Цього року особливо обурені. Мені родичі з РФ взагалі сказали, що цього року полетять краще до Сочі – дешевше і комфортніше. А дешевший спосіб – через паром, влітку перетворюється на пекельну подорож через поромну переправу. Загалом, ілюзій на рахунок сезони не будуємо – поки у мене житло під здачу все пусте. У сусідів – така ж ситуація ", – говорить мешканка приватного сектора Євпаторії Олена.

    З кожним роком після анексії кількість туристів з материкової частини України скорочується. Кількість українців, які перетинають в обох напрямках кордон з Кримом, в першому кварталі 2017 року скоротилася в річному обчисленні майже на чверть, повідомляють в Прикордонслужбі. На травневі свята цього року на півострів приїхали на 17% менше українців, ніж торік.

    До анексії, згідно з даними Кримстата, щорічно півострів відвідували близько шести мільйонів туристів. 2012-го до Криму приїхала рекордна кількість туристів – 6,1 мільйона, а 2013-го – 5,9 мільйона. У перший рік після захоплення Криму Росією потік туристів обвалився – на анексовані територію приїхали відпочити вдвічі менше туристів. Минулого року, як заявляє "міністр курортів" Криму Сергій Стрельбецький, кількість туристів перевищила п'ять мільйонів осіб, проте експерти до цих цифр ставляться скептично. На думку екс-міністра курортів Криму Олександра Лієва, реальне число в кілька разів менше.

    Варто зазначити, що наразі великі кримські курорти, як і раніше, залишаються популярними. Насамперед постраждали невеликі підприємці в невеликих містечках і селищах.

    Що втратили кримчани в результаті анексії

    Санкції. ЄС, США, Канада і низка інших країн ввели "Кримські санкції" відразу після анексії. Діятимуть вони до того моменту, поки Крим не повернеться до складу України. Насамперед санкції вдарили по підприємствах, які експортували свою продукцію до західних країн. В результаті російський ринок залишився практично єдиним для кримського виробництва. Іноземним фірмам заборонено експортувати свою продукцію до Євросоюзу, а іноземним компаніям заборонили інвестувати свої кошти в бізнес на півострові. Крім того, в портах не можуть зупинятися європейські круїзні кораблі.

    Постраждала економіка Криму. Заслужений економіст Криму Юрій Смілянський впевнений: зростання доходів кримчан вже давно "з'їла" інфляція, дійсно "розбагатіли" після анексії тільки чиновники і військові. Економіка Криму була безпосередньо пов'язана з материковою Україною. З півострова експортували м'ясо, злаки, вино, суду, човни та плавучі конструкції. Водночас майже половина всіх імпортованих товарів навіть 2015 року була з України.

    "Економіка півострова була повністю прив'язана до материкової України. Це стосується і аграрного сектора – все, що вирощувалося в Криму, перероблялося в Україні. Це була і транспортна система – вся інфраструктура була на цьому зав'язана. Крим завдяки залізниці дуже активно розвивав свій потенціал. Завдяки залізниці працювали 4 порти, це стосується і водного господарства, і енергетики", – говорить екс-міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв.

    Кримчани втратили право вибирати мерів."Мерів міст тепер не вибирають, а призначають. Роль депутата зведена до нуля, на все впливає глава республіки, який призначається Кремлем", – розповідає Олександр Лієв. Більш того, Володимир Путін прийняв рішення ліквідувати окрему територіальну одиницю Криму і приєднати його до Південного федерального округу.

    Всі українські телеканали в Криму відключили ще в березні 2014-го. Частину хвиль окупаційна влада віддала російським каналам, а інші просто закрила. Так, кримчанам замість "СТБ" показують телеканал Міністерства оборони РФ "Зірка", а замість Чорноморської ТРК на "блакитних екранах" з'явився канал "Росія 24". "Телебачення – однобоке і пропагандистське. Якщо раніше можна було вибирати, дивитися російські чи українські канали, то зараз у нас тільки російське телебачення", – розповідає кримчанка Єлизавета.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми