Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Осінній призов в Україні: кого заберуть до армії

  • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: суспільство

    В Україні стартував осінній призов на строкову службу.

    5993_1462383632_142873_porosh.jpg (46.87 Kb)

    В Україні 5 жовтня розпочався осінній призов на строкову військову службу, який триватиме до 28 листопада. У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що планують набрати 10 460 призовників.

    У 2017 році до лав Збройних сил планується призвати -6 360 осіб:
    в Національну гвардію України - 3 500;
    до Державної спеціальної служби транспорту - 600 чоловік.
    У Генштабі запевнили, що до участі в АТО «строковики» залучатися не будуть.

    Призовні комісії працюватимуть з 2 жовтня по 30 листопада 2017 року, а з 5 жовтня по 28 листопада буде проходити відправка призовників до військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань.

    Також призовна комісія визначає, в якому вигляді військ або військових формувань буде служити призовник. Рішення приймається на підставі освіти призовника. Визначальними факторами є: технічна підготовка та кваліфікація, придатність для служби за станом здоров'я, а також фізичний розвиток і морально-ділові якості.

    На строкову службу призвуть чоловіків у віці від 20 до 27 років. Їм на час служби покладена грошова допомога при призові та звільненні, повний зміст на час служби і відпустку в 10 днів.

    За «строковиків» повинні зберігатися місце роботи, посаду і середня зарплата (за умови офіційного працевлаштування). Варто відзначити, що час служби зараховується до страхового та трудового стажу.

    Термін служби призовників складе не більше 18 місяців. При наявності наукового ступеня спеціаліста або магістра - до 12 місяців.
    Відповідно до закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», від строкової служби звільнено чоловіки старше 27 років і ті, хто визнаний непридатними для служби за станом здоров'я. Також не будуть призиватися ті, чий батько, мати, брат або сестра загинули або стали інвалідами під час проходження військової служби.

    Відстрочку призову можуть отримати призовники:

    хто утримує непрацездатних батьків або родичів;
    у кого є одинока мати / батько, на утриманні яких знаходиться двоє і більше дітей;
    хто має дитину віком до трьох років або самостійно виховує дитину старше трьох років (без матері);
    у кого двоє і більше дітей або дитина-інвалід, вагітна дружина або дружина-інвалід, або чий брат покликаний на службу в цей же час;
    сироти;
    тимчасово непридатні по стану здоров'я;
    студенти денної форми молодше 21 року;
    підозрювані в скоєнні кримінальних злочинів або підсудні.

    Педагоги, медики, поліцейські, сільські, селищні та міські голови, резервісти і священики звільняються від призову на строкову службу на період роботи за спеціальністю.

    Після отримання повістки призовник зобов'язаний прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений у повістці. Якщо військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату і не повідомив в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень.

    Повторне порушення штрафується на суму від 170 гривень до 255 гривень.

    Ухилення від призову тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років (ст. 335 КК України).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми