Суспільство, Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Марихуана в Україні: легалізація або декриміналізація

 • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: суспільство

  В Україні покарання за зберігання канабісу досить жорстке: зберігання 5 грам дорівнює викрадення людини.

  9935_8832dc19e76ad5d0ea6e5e61e9ced837543c2ae9.jpg (44.37 Kb)

  Покарання за зберігання 5 грам канабісу таке ж, як за викрадення людини.

  У Києві пройшов круглий стіл на тему «Легалізація марихуани в Україні».

  Глава Громадської організації «United Experience» Геннадій Шабас розповів, що на даний момент в Україні заборонено все, що пов'язано з каннабісом, крім його вирощування в промислових цілях, але для цього необхідна ліцензія.

  «Якщо правоохоронні органи виявлять більше 10 кущів цього продукту, можуть притягнути до адміністративної відповідальності. А за більш ніж 5 грам сухого канабісу - до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення свобода на 3 роки », - скаржиться Геннадій Шабас.

  Відзначивши, незаконний посів або вирощування конопель в кількості до 10 рослин - карається штрафом в розмірі від 306 до 1 700 грн. з конфіскацією товару (ст. 106 (2) КУАП). Якщо конопель від 10 до 50 рослин, то передбачено кримінальну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1 700 до 8 500., Або арешту до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3-х років (ст. 310 ККУ).

  Викрадення людини - злочин, за який передбачено покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до 3-х років (ст. 146 ККУ).

  Культуролог Назарій Совсун пояснив, що в Європі не йдеться про легалізацію канабісу. «У країнах ЄС ця речовина декриміналізовано, тобто відсутня кримінальна відповідальність за його зберігання, використання та перенесення. Саме це потрібно зробити і в Україні, а також забезпечити нормальне використання каннабіса в медичних цілях »- уточнює Назарій Совсун.

  В Україні навіть не треба міняти закон, що б частково декриміналізувати канабіс. «Міністерству охорони здоров'я досить внести зміни в Указ про таблиці розмірів наркотиків, що б поріг кримінальної відповідальності був не 5 грам сухого канабісу, а вище: від 15 до 30 грам, як у Європі» - розповів Назарій Совсун.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 2018 р. різко зростуть зарплати вчителів

  Для довідки: незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, наркотиків без мети збуту в невеликих розмірах - це адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44 КУАП, за який передбачено покарання у вигляді штрафу або адміністративного арешту на термін до 15 днів, або громадські роботи.

  Теж саме, але в більших розмірах - вже кримінальна відповідальність за ст. 309 ККУ. А що є невеликим розміром, встановлюється саме наказом МОЗ від 1 серпня 2000 року № 188. На даний момент в ньому зазначено, що невеликий розмір канабісу - це до 5 грам. Тому все, що більше 5 грам - вже кримінальна відповідальність.

  Якщо МОЗ подиміти поріг з 5 грам до 15 або 30, то це і буде часткова декриміналізація канабісу. При цьому, за словами Геннадія ШАБАС, в Україні 80% злочинів пов'язані зі зберіганням наркотиків саме без мети збуту.

  Протилежну думку про необхідність легалізації марихуани на круглому столі представлено не було.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми