Суспільство Автор: RomanK Друкувати

У росіян почали "худнути" зарплати

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: суспільство

    Гаманці росіян "худнуть" 36 місяців поспіль, що є рекордом статистики з початку дев'яностих років.

    9046_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

    Падіння рівня життя в Росії знову прискорилося, про що свідчать дані Росстату. Згідно з документом, опублікованим відомством, в жовтні-2017 реальні грошові доходи росіян (сума, яка залишається на руках після всіх обов'язкових платежів з поправкою на інфляцію) скоротилися ще на 1,3%.

    У порівнянні з вереснем і серпнем (0,3%) спад прискорився більш ніж вчетверо, а накопиченим підсумком за три минулі роки перевищив 11%, або 5,5 трильйонів рублів в грошовому вираженні. Таким чином, гаманці росіян "худнуть" 36 місяців поспіль, що є рекордом статистики з початку дев'яностих років.

    У жовтні середньодушовий дохід в цілому по країні склав 31 586 карбованців. Номінальне зростання – на 630 рублів за рік – був повністю перекреслений інфляцією, навіть незважаючи на її уповільнення до рекордних в пострадянській історії мінімумів.

    Відзначається, що кожен шостий російський працівник – людина в працездатному віці і офіційно зайнята – не може забезпечити себе і свою сім'ю: його доходи нижче прожиткового мінімуму.

    У зоні лиха опинилися російські регіони, заявив заввідділом міжнародних ринків капіталу ІСЕМВ РАН Яків Міркін. У Саратівській області ВВП на душу населення 4,1 тис. доларів, що вдвічі нижче, ніж в середньому по РФ, і відповідає рівню Гватемали. У республіці Тува – 2 460 доларів за рік на людину, а це вже рівень Бутану, Гондурасу і Папуа Нової Гвінеї, зазначає Міркін.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ допоможе "полатати діри" у бюджеті України на 2018 рік

    Той факт, що рецесія в гаманцях триває, значить, що економічне зростання (ВВП в плюсі четвертий квартал поспіль) не має якісної основи, а накопичення доданої вартості відбувається за рахунок неефективних проектів і непродуктивних витрат, зазначає директор Центру кон'юнктурних досліджень ВШЕ Георгій Остапкович. У їх числі – вкладення в оборонку і мегапроекти, на кшталт Керченського мосту і об'єктів до ЧС-2018.

    Прогнози уряду, яке чекає зростання доходів на 1,2% в цьому році і 2% в наступному, далекі від реальності. В економіці формується порочне коло: люди бідніють, платять менше за товари і послуги, внаслідок падають доходи інших економічних суб'єктів, і все повторюється знову, відзначають експерти АКРА.

    Як повідомлялося раніше, російський економіст, екс-співробітник Адміністрації президента РФ і опозиційний політичний діяч Дмитро Некрасов вважає, що економіка Росії перебуває в стагнації, але в такому стані вона зможе протриматися ще досить довго.

    При цьому раніше в ООН підрахували, що 60% українців живуть за межею бідності.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми