Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Соціальна допомога: хто і які доплати буде отримувати з 1 грудня

  • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: соцдопомога

    Стало відомо, які соціальні допомоги та на скільки зростуть з 1 грудня.

    1979_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Соціальні допомоги, які прив'язані до прожиткового мінімуму, з 1 грудня зростуть, оскільки з 1 грудня прожитковий мінімум піднімуть до 1700 грн.

    Як повідомив начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту, для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 грудня прожитковий мінімум буде такою:

    для дітей до 6 років - тисячі чотиреста дев'яносто дві грн,
    дітей у віці від 6 до 18 років - 1860 грн,
    працездатних осіб - 1762 грн,
    осіб, які втратили працездатність - +1373 грн.

    Відповідно до нових розмірів прожиткового мінімуму, будуть нараховувати і нові суми соціальних допомог.

    Допомога по вагітності та пологах або так звані «декретні»

    Цю допомогу надають в розмірі 100% середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги по безробіттю і т.д.) в місяць, але вона не може бути менше 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Тобто, з 1 грудня 2017 вона не може бути менше, ніж 440,5 грн (була 421 грн).

    Право на цю допомогу мають всі жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

    Допомога при народженні дитини

    Ця державна допомога поки залишається без змін і становить 41280 грн (10320 грн - одноразова виплата і 860 грн - щомісячно протягом 3 років).

    Допомога одиноким матерям

    Її надають в розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

    З грудня для дітей до 6 років максимальний розмір допомоги становитиме 1 492 грн (був 1426 грн), від 6 до 18 років - 1860 (був 1777 грн), від 18 до 23 років (якщо вчаться на стаціонарі) - 1762 грн (був 1684 грн ).

    Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

    Сума допомоги залежить від віку дитини.

    Для дітей до 6 років вона надається як різниця між 2984 грн і середньомісячним розміром аліментів, допомог і пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

    Від 6 до 18 років: як різниця між 3720 грн. та середньомісячним розміром аліментів і пенсій за попередні шість місяців, які призначені дитині.

    Якщо дітям, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, які за законом зобов'язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, дана допомога призначається в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

    Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

    А також тим, батьки яких не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко подорожчають ціни на продукти харчування

    Її надають в розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до 6 років становить 746 грн (був 713 грн), від 6 до 18 років - 930 грн (був 888,5 грн).

    Допомога малозабезпеченим сім'ям

    Розмір цієї державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може бути більше, ніж 75% прожиткового мінімуму для сім'ї.

    Тому з 1 грудня розміри прожиткових мінімумів такі:
    для працездатних осіб - 370,02 грн,
    для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів - 1373 грн.,
    для дітей до 6 років - 1268,20 грн,
    для дітей від 6 до 18 років -1581,00 грн,
    для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання) - 1497,7 грн.

    Для громадян, які отримали статус особи, що проживає і працює (учня) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 20%.

    Допомога малозабезпеченій особі, яка доглядає за інвалідом 1 або 2 групи (психічні розлади)
    Розмір цієї допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж мінімальна заробітна плата.

    Ця допомога надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає з інвалідом.

    З 1 грудня максимальний розмір цієї допомоги становить 1700 грн (був 1624 грн)
    Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію (не вистачає стажу):
    Громадяни, які досягли віку 63 роки і не мають права на пенсію відповідно до чинного законодавства, з жовтня цього року отримують допомогу в розмірі 1373 грн (було 949 грн).

    Державна соціальна допомога інвалідам з жовтня 2017 для інвалідів 1, 2 і 3 груп, матерям - героїням становить тисяча чотиреста п'ятьдесят два грн (було 1312 грн).

    Державна соціальна допомога священнослужителям, церковнослужителям та особам, які не менше 10 років до введення в дію Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» займали посади в релігійних організацій



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми