Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Позитивна тенденція: Українці продовжують кидати курити

 • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: куріння, суспільство

  Українці скорочують споживання тютюнових виробів. У 2017 році вони викурили 67 млрд сигарет, що на 14% менше, ніж роком раніше. Такі дані наводить Український центр контролю над тютюном ГО «Життя».

  01_96461.jpg (67.65 Kb)

  Ключовою причиною спадного тренду експерти вважають суттєве подорожчання сигарет через збільшення ставок акцизного збору. Так, з 1 січня 2017 року специфічний акциз на тютюнові вироби зріс на 40%.

  Примітно, що поки зменшення кількості курців не призвело до скорочення доходів бюджету, що прогнозували аналітики. Навпаки, в казну в минулому році від тютюнових акцизів надійшло 39,9 млрд грн. – на 20% більше, ніж в 2016-му.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перелік нових вимог для України від МВФ

  Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада затвердила багаторічний графік подальшого збільшення акцизів на тютюнові вироби. У середньому податковий тягар буде зростати щорічно на 20%, поки не досягне мінімальних європейських показників – 90 євро на 1000 штук. Таким чином, при нинішньому курсі гривні пачка сигарет в Україні подорожчає до близько 90-100 грн.

  У 2018 року мінімальний акциз на пачку з 20 сигарет зріс з 12 гривень до 15,5 гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми