Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Наші заробітчани: "Не робіть з Польщі другу Україну"

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: Польща

    Що думають українці, що працюють в Польщі, про "антибандерівська" законі.

    6234_630_360_1468600291-3373.jpg (30.98 Kb)

    Президент Польщі Анджей Дуда намір підписати "антибандерівський закон" передбачає кримінальне покарання за заперечення "злочинів українських націоналістів".

    Що про дану ситуацію думають наші співвітчизники, які живуть і працюють в Польщі?

    "Зніми футболку з Бандерою, а то її з тебе зріжуть"
    Деякі наші співвітчизники вважають, що "антибандерівський" закон суспільству піде на користь.

    - Повинно стати "тихіше" в плані тих, хто приїхав в чужу країну, по суті, "в гості", але при кожній нагоді кричить гасла про велику Україну, які їм утовкмачили ЗМІ. Такі люди не розуміють ставлення поляків до Бандері і навряд чи зрозуміють. Тому Польща правильно поступає, що чистить ряди таких ось малоосвічених збирачів полуниці і тому подібних, - розповідає наш співрозмовник Микола Музиченко. Вони з дружиною вже два роки живуть в Вроцлаві.

    На питання про те, чи можуть бути провокації з боку поляків або українців, впевнений - можуть. І людина у футболці з портретом Бандери ризикує постраждати.

    - Якщо поруч виявиться хтось більш-менш стриманий, то скаже на вушко - "зніми, а то потім з тебе її зріжуть". Якщо поруч виявляться футбольні вболівальники, гопники або просто патріотичні поляки, то чекай біди, - вважає Микола. - Вийти в Польщі з зображенням людини, який здійснював геноцид поляків, що тут доведено і на законодавчому рівні, то це дійсно дуже необдуманий вчинок. Потім приїде поліція і, можливо, в результаті ще й посадять таку людину.

    Микола і сам стикався з польськими націоналістами. За його словами, вони нічим не відрізняються від будь-яких інших.

    - Є знайома, до якої в магазині поляк причепився щодо її польської мови і погрожував зарізати після роботи. Йому дали два роки умовно. Хоча в основному до наших відмінне ставлення, - каже Микола Музиченко.

    А сам закон, на думку Миколи, потрібен.

    - Він потрібен, щоб не дозволяти людям зробити тут те, що зробили або роблять в Україні. Держава припиняє створення радикального руху українських патріотів. Не чекаючи, коли організовуються "каральні загони" з лав місцевого населення. Тим більше прецеденти створення таких є, - впевнений наш співрозмовник.

    "Понаїхали тут"
    Приблизно такої ж думки дотримується і Інна Марчук, яка вже рік живе у Вроцлаві.

     - Як на мене, ми повинні поважати закони і історію країни, в яку приїхали. А не робити з Польщі другу Україну, - розповідає "КП" в Україні "Інна. На наше запитання, чи бували з нею або її знайомими випадки, коли поляки вели себе вороже, дівчина відповідає ствердно.

    - Не хочу вас обманювати, але основне питання, яке вони ставлять: "Навіщо ви сюди приїхали? Повертайтеся в Україну", - розповідає Інна.

    На таке питання Ірина готова поставити зустрічне: "А навіщо ви, поляки, їдете в Англію або Німеччину?"

    До речі, не всі наші співвітчизники настільки ретельно стежать за політикою. Багато хто взагалі не чули про "антибандерівська законі".

    - Нас зараз тут багато, і не всі хочуть навіть вивчати польську мову, - каже Єлизавета, яка два роки живе в Польщі.

    Є тут і вимушені переселенці.

    - Ми переїхали до Польщі порівняно недавно, близько року тому, - розповідає Галина Сергєєва з Кракова. - антиукраїнські настрої не відчували з самого початку, з часом нічого не змінилося. Ухвалений "антибандерівський закон" в українській діаспорі обговорюють мало. В принципі, він майже нікого і не цікавить, оскільки на наші будні ніяк не позначився і, думаю, не позначиться. Чи станемо ми обережнішими на вулицях? Для нас, донецьких переселенців, ситуація чимось нагадує ту, коли ми перебиралися до Києва з Донбасу. Теж багато було незвичного - і в символіці, і в ходах, був певний дискомфорт. Важливо тримати себе в руках і не провокувати місцевих на агресію.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми