Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Польща очікує "буму" на українських заробітчан

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: Польща, робота

    При цьому український ринок праці вже "дихає на ладан".

    2184_1_ddea1.jpg (75.81 Kb)

    А їм все мало!
    До 2050 року нестача робочих рук на польському ринку праці складе приблизно 10,6 млн осіб у віці 18-44 років, вважають в Нацбанку Польщі.

    За прогнозами польського регулятора, в найближчі три роки на в країну буде прибувати 200-300 тисяч українців щорічно. Правда, за словами заступника директора департаменту економічного аналізу Нацбанку Яцека Котловскій, здійснення цього прогнозу може перешкодити візова політика ЄС і ситуація в Україні.

    Проте, Польща має намір і далі вживати деякі кроки, спрямовані на спрощення життя українських заробітчан. Зокрема, в польському уряді готують зміни до законодавства, які полегшать отримання дозволів на роботу для українців і допоможуть нашим співгромадянам у відкритті власних фірм.

    кого чекають
    За даними Deloitte, ситуацію з нестачею робочих рук на польському ринку зможе збалансувати міграція 4,5 млн працівників зі сходу.

    Що стосується конкретних спеціальностей, то Варшава обіцяє уважно вивчити, в яких областях і галузях потрібні працівники з-за кордону, і прийняти документ, в якому буде вказано, які компетенції і професії необхідні зараз країні. Нову міграційну програму обіцяють підготувати вже до літа.

    Втім, хто зараз потрібен Польщі, можна дізнатися і без міграційної програми - достатньо вивчити сайти з працевлаштування за кордоном. В основному потрібні дорожні робітники, будівельники, каменярі, робочі спеціальності. Зарплати - 13-18 злотих на годину, при цьому досить часто пропонують оплачені житло і харчування.

    Неважко порахувати, що при 12-годинному робочому дні і 6-годинному робочому тижні (стандартні умови роботи для заробітчан) українці мають можливість заробити 4000-5400 злотих в місяць, що за сьогоднішнім курсом еквівалентно 30-41 тис. гривень.

    Аналогічна робота в Україні оцінюється в 4-5 разів дешевше. З іншого боку, навряд чи багато хто з наших співгромадян готові працювати по 12 годин шість днів на тиждень на батьківщині. Тут у нас сім'ї, діти, батьки, друзі - і все це вимагає часу і душевних сил. Заробітчани ж виїжджають на кілька місяців саме "пахати": відіспляться в неділю - і знову на роботу!

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 1 квітня перерахують страховий стаж: як зміняться пенсії

    До речі, дослідження, проведене компанією Upper Job показало, що очікування по заробітній платі в українців ростуть. 56% наших заробітчан хочуть заробляти не менше 3 тис. злотих, а кожен п'ятий - понад 5 тис. злотих. При цьому дослідження підтвердило: сьогодні Польща є найбільш привабливим для українців ринком праці.

    "Святе місце пустим не буває"
    Раніше "КП" в Україні вже писала про те, що через таку активізацію Польщі в Україні цілком можуть зникнути представники деяких професій - в першу чергу, будівельники і водії.

    А в кінці минулого року почали бити на сполох в Рівному: виявилося, що там немає кому водити маршрутки - півтори сотні водіїв звільнилися і поїхали працювати за кордон. Через це частина транспорту просто не виходить на маршрути.

    І, схоже, далі ситуація тільки погіршуватиметься.

    Як показало недавнє дослідження, проведене Соціологічною групою Рейтинг, 27% українців виношують плани по еміграції. А половина українців бажаної країною для проживання своїх дітей відзначає не Україну - зокрема, кожен четвертий хотів би, щоб його дитина жила і працював в ЄС.

    При цьому, соціологи відзначають: Україна, як країну для проживання своїх дітей частіше вибирали старші респонденти, жителі сіл, і особи з низьким рівнем доходів. У той час як молодь, більш багаті та освічені, в основному вибирають західні країни.

    - Звичайно, всі, хто хоче прилаштувати дітей за кордоном або хоче виїхати сам, не поїдуть, - заспокоює економіст Сергій Саливон. - Однак результат молоді з країни триватиме, одночасно з продовженням деградації соціально-економічного становища. Але "святе місце порожнім не буває", так що з часом наша територія почне кимось заселятися. Але якщо сильні держави намагаються вирішувати свої демографічні проблеми на свій розсуд (правда, як показує нинішня європейська практика, не завжди вдало), то Україні ці рішення можуть бути нав'язані ззовні.

    У той же час на думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, сьогодні ми спостерігаємо глобалізацію, і це добре.

    - Немає нічого дивного в тому, що багато українців не хочуть, щоб їхні діти "замикалися" на Україні, а вчилися і жили за кордоном, - каже Охріменко. - У багатьох випадках це хороша тенденція: набагато гірше, якщо людина не прагне досягти більшого, задовольняючись малим.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми