Наявність власних коштів дозволить школяреві освоїти базові навички поводження з грошима.
Експерти і психологи вважають, що кишенькові гроші необхідні навіть найменшим школярам. При цьому важливо "відрегулювати" кількість і частоту видачу коштів.
Чим менше вік, тим частіше "фінансування".
Учням молодшої школи видавайте гроші кожен день, 5-7-х класів - раз в тиждень, старшокласникам - раз на місяць. Чим старша дитина, тим краще він може спланувати свої витрати. А перед новою "з / п" запитаєте, на що він витратив видані гроші. Давайте менше, ніж можете Навіть якщо ви не обмежені в коштах, давайте менше, ніж можете: як будь-яка людина, дитина завжди хоче більше, але на тлі невміння розпоряджатися грошима легкодоступність до них може перерости в згубну звичку. Грошей має вистачити на обід, проїзд, нову ручку або морозиво. Учневі 1-4-х класів досить в день 25-30 грн, старшокласнику вже може знадобитися від 40 грн.
Молодшим давайте дрібні купюри
Починати давати кишенькові гроші можна, коли дитина пішла в школу (6-7 років). У цьому віці діти вже розуміють: за гроші можна купити щось бажане і здатні навчатися поводженню з ними. При цьому дітям до 3-4-го класу краще давати кошти дрібними купюрами: і школяреві зручніше вважати, і ризик, що дитина не помітить недодану недобросовісним продавцем здачу знижується, а якщо факт обману і буде, то втрати мінімальні. Не вимагайте звіту за дрібні витрати Якщо ви жорстко встановлюєте, що можна купувати на кишенькові гроші, а чого не можна, то сенс кишенькових грошей як інструменту розвитку навику розпоряджатися грошима, втрачається. Важливо навчити дитину радитися з вами при виборі лише дорогої покупки, наприклад, він збирає здачу і збирає на плеєр. Голос батьків в процесі прийняття дитиною рішення повинен бути рекомендаційним: навіть якщо школяр помиляється, варто його переконувати без натиску.