Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кожен п'ятий українець більше не хоче їхати на заробітки

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: суспільство, заробітки

  20% українців, які довгостроково працювали за кордоном, не планують їхати туди на заробітки знову.

  0138_1_ddea1.jpg (75.81 Kb)


  Про це свідчать результати опитування OLX Робота.

  Основною причиною того, чому українці не повертаються на заробітки, став психологічний дискомфорт, пов'язаний з переїздом та віддаленістю від рідних - про це сказали 42% респондентів.

  Майже у третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон вдруге, бо вони почали заробляти достатньо в Україні. Ще 16% зізналися, що в інших країнах не лише висока заробітна плата, а ще й витрати на проживання та харчування.

  Кожний п’ятий залишився розчарованим після досвіду роботи за кордоном.

  Незважаючи на те, що майже третина українців після повернення відзначили, що почали заробляти достатньо в Україні, саме низькі зарплати були першою мотивацією до виїзду - 42% респондентів.

  Далі серед мотивацій йдуть відсутність робочих місць у нашій країні та можливість подивитися світ.

  Щодо зарплат, то майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до 1 тисячі доларів.. Ще 18% - до 1200 доларів.

  Тільки 11% від тих, хто не планує повторне працевлаштування, мали 2 тисячі доларів на місяць.

  У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем, з їхнього боку до заробітчан було негативне ставлення. Інші взаємовідносинами залишились задоволеними.

  Основними напрямками робочої міграції для людей, які зараз вирішили залишитися в Україні, були Польща - 33%, Росія - 35% і Німеччина - 11%.

  Із групи респондентів, які не хотіли б поїхати працювати за кордон знову, майже 15% все ж поїхали б на заробітки в Польщу. Із тих, хто хотів мати таку можливість, майже 77%вказали, що це через зарплати та недалеку відстань від України.

  Результати опитування також свідчать, що кожний другий українець, який виїхав на заробітки за кордон, а потім не захотів повертатися, працював не за своєю спеціальністю.

  Майже чверть незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном у будівельній сфері. Друга за популярністю галузь - логістична, переважно, це робота водієм - 17%. Топ-3 закриває виробництво - 15%.

  Зазначається, що в Україні більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном та не планує повертатися, - це чоловіки із сім’ями (близько 70%) у віці 25-34 та 45-54 роки.

  7 з 10 таких заробітчан проживають у містах. Рівень освіти у всіх різний: повну вищу мають 41% респондентів, загальну середню освіту - 39%.

  "Зараз заробітки за кордоном непопулярні не лише серед тих, хто попрацював в іншій країні та оцінив після цього свій матеріальний стан як високий, а і серед респондентів, які вказали, що ледве зводять кінці з кінцями", - свідчать результати опитування.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми