Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Влада верифікує пільги субидіантів, пенсіонерів та матерів-одиночок

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: субсидії, перевірки

  Під верифікацію (перевірку) потраплять мільйони пенсіонерів, субсидіантів, студентів, матерів-одиначок і так далі.

  7253_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)


  Інформація про вас потрапить до єдиної системи і ваше матеріальне становище вивчать, якщо ви отримуєте:

  пенсію, пільгу, субсидію, стипендію;

  грошову виплату з державного бюджету;

  грошову виплату з місцевого бюджету, Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування.

  І яка інформація потрапить до реєстру для перевірок?
  У спеціальному реєстрі буде зберігатися анкета на кожного. До того ж закон захищає зібрані дані. І якщо хто-небудь її передасть, наприклад, кредитній організації для "оброблення" потенційних клієнтів, або шахраям – за це доведеться нести відповідальність згідно із законом. Подібні реєстри існують у різних органах влади і зараз. Наприклад, уже створили реєстр субсидіантів. Різниця в тому, що в новій платформі будуть дані одразу на всіх, хто бажає отримувати допомогу від держави. Це спростить процедуру перевірки.

  Отже, в реєстрі зберігатиметься така інформація про особу:

  ПІБ, стать, місце і дата народження;

  паспортні дані та ІПН (якщо він є);

  де зареєстрована, і де насправді проживає;

  дані з різних реєстрів (наявність авто, нерухомості й т. д);

  де і скільки банківських рахунків відкрито і скільки коштів на них зберігається.

  Як проходитиме перевірка?
  Всього закон передбачає три етапи верифікації. Перший буде проводити орган, до якого ви звернетеся за матеріальною виплатою. Наприклад, управління соціального захисту. Вони приймуть заяву, візьмуть всі необхідні для виплати документи, внесуть інформацію до єдиної бази й одразу ж отримають дані з неї.

  Другий етап триватиме до тих пір, поки ви отримуєте гроші від держави. Наприклад, якщо зробили покупку на суму від 50 тис. грн (придбали автомобіль), ця інформація потрапить до реєстру і ви позбудетеся права отримувати субсидію.

  Третій етап – перевірка тих, хто вже не отримує гроші від держави. Наприклад, ви знайшли роботу і більше не потребуєте виплати з безробіття. Цей етап може тривати протягом трьох років після того, як гроші припинили виплачувати.

  Добре. У мене знайшли порушення. Що далі?
  Чиновники, котрі знайшли порушення, передають інформацію органу, який проводить виплату. Ті ще раз перевіряють інформацію і ухвалюють рішення про те, чи дійсно гроші платили незаконно.

  Тоді порушник зобов'язаний повернути все "зайве" державі. А якщо відмовиться – влада може через суд домогтися повернення незаконної матеріальної допомоги. Служителі Феміди розберуться в ситуації і можуть стягнути гроші.

  А якщо ви не згодні з рішенням – також можна звернутися до суду і довести свою правоту.

  Подібний законопроєкт розробляв і минулий склад Кабміну. Але на те, щоб його ухвалити, політичної волі не вистачило. Ідея проста: гроші держави – це спільні кошти всіх платників податків і розподілятися вони мають справедливо. Якщо хтось бреше в декларації і заробляє "в конверті", то отримувати допомогу за рахунок того, що, можливо, заробляє менше, але чесно платить податки, він не повинен.

  Тепер же законопроєкт, враховуючи абсолютну більшість "Слуги народу" в парламенті, можуть ухвалити. Документ набуде чинності на наступний день після його публікації. А сама база і деякі положення – після створення технічної можливості.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
В Україні хочуть розблокувати В Україні хочуть розблокувати "Вконтакте" та інші російські сайти
На офіційному сайті гаранта Конституції української держави була опублікована петиція щодо відновлення роботи всіх інтернет-сервісів компаній Російськ...
Рейтинг смартфонів з найсильнішою Рейтинг смартфонів з найсильнішою "начинкою"
Сайт Antutu опублікував свої два щомісячні рейтинги найпотужніших Android-смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми