Суспільство Автор: RomanK Друкувати

"Прописка" в Україні: правила, документи і штрафи

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: прописка

  Прописка громадян регулюється Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання». Стаття 6 цього закону передбачає обов’язкову реєстрацію за місцем проживання громадян України, іноземців чи осіб без громадянства.

  9265_5c5e2e464d164.jpg (37.61 Kb)


  За статистикою, понад 3 млн осіб проживають не за місцем реєстрації, через що часто виникають проблеми із наданням їм адміністративних послуг.

  Реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання здійснюють органи місцевого самоврядування та Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

  Для оформлення прописки необхідні такі документи:

  Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, тощо). Для реєстрації дитини, що не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження.
  Квитанція про сплату адміністративного збору.
  Документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні (документи на право власності, договір оренди тощо). За відсутності таких документів, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла.
  Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
  Штрафи. Варто також зазначити, що при знятті з місця реєстрації особа повинна прописатися на іншому місці протягом 30 днів. При невиконанні цієї умови на особу складається адміністративний протокол. За повторне порушення протягом року на особу накладається штраф, розміром від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів (17-51 грн).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Huawei оновила лінійку Huawei оновила лінійку "розумних" годинників
Компанія Huawei анонсувала дві нові моделі “розумних” годинників для дітей на початку цього місяця, а днями модель Huawei Children’s Watch 3S або Huaw...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми