Суспільство Автор: RomanK Друкувати

"Прописка" в Україні: правила, документи і штрафи

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: прописка

  Прописка громадян регулюється Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання». Стаття 6 цього закону передбачає обов’язкову реєстрацію за місцем проживання громадян України, іноземців чи осіб без громадянства.

  9265_5c5e2e464d164.jpg (37.61 Kb)


  За статистикою, понад 3 млн осіб проживають не за місцем реєстрації, через що часто виникають проблеми із наданням їм адміністративних послуг.

  Реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання здійснюють органи місцевого самоврядування та Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

  Для оформлення прописки необхідні такі документи:

  Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, тощо). Для реєстрації дитини, що не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження.
  Квитанція про сплату адміністративного збору.
  Документи, що підтверджують право особи на проживання в даному приміщенні (документи на право власності, договір оренди тощо). За відсутності таких документів, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла.
  Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
  Штрафи. Варто також зазначити, що при знятті з місця реєстрації особа повинна прописатися на іншому місці протягом 30 днів. При невиконанні цієї умови на особу складається адміністративний протокол. За повторне порушення протягом року на особу накладається штраф, розміром від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів (17-51 грн).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми