Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Держпраці дали пояснення щодо невикористаних щорічних відпусток

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: суспільство

  У Держпраці дали роз’яснення щодо максимальної тривалості відпустки і перенесення невикористаної щорічної відпустки.

  9902_8_main_new_1538181513.jpg (26.45 Kb)


  Про це повідомили в Головному управлінні Держпраці в Дніпропетровській області.

  Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років поспіль (про це сказано в частині 5 статті 11 Закону України “Про відпустки”).

  Невикористана частина щорічної відпустки має бути надана, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

  Обмеження за загальною тривалістю щорічних основної та додаткових відпусток (не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах – 69 календарних днів), на які має право працівник у відповідний робочий рік, тобто за один робочий рік.

  На випадок, коли працівнику після використання у відповідному робочому році щорічної відпустки за цей рік надається невикористана щорічна відпустка за минулий період, вказане обмеження не поширюється.

  Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років, то він має право використати їх.

  Компенсація. При звільненні, незалежно від підстав, працівнику виплачується компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток. Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми