Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як правильно планувати сімейний бюджет

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: бюджет, суспільство

    Швидкі та необдумані покупки в період знижок, ажіотаж негативно впливають на сімейний бюджет.

    8616_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Як результат, отримуємо непотрібні речі за невигідними цінами.

    Аби не зруйнувати свій сімейний бюджет, фахівці радять уникати найбільш поширених помилок.

    Відсутність плану

    У класичному варіанті пропонується розділити витрати на декілька категорій:

    - обов'язкові – сюди належить орендна плата, комунальні послуги, навчання, мобільний зв'язок тощо;

    - необхідні – це їжа, ліки, витрати на транспорт;

    - додаткові нерегулярні витрати – кошти на день народження колеги, обстеження у лікаря, штори у школі тощо;

    - необов'язкові витрати – шопінг, розваги, відпочинок.

    "Якщо щомісячний дохід розкласти відповідно до цих витрат, то стане зрозуміло, скільки коштів ви можете виділити на свої бажання, а які вдасться заощадити після оплати всього необхідного", - кажуть експерти.

    Безконтрольні трати

    "Здається, що філіжанка кави, що коштує не так і багато. Але порахуйте їх кількість за місяць чи навіть квартал. Для контролю особистих фінансів можна використати відповідні мобільні додатки. Ідеально – якщо є можливість відкласти покупку наповненого кошика та дати собі деякий час для обдумування", - радять експерти.

    Життя без заощаджень

    Непередбачувані обставини, які, зазвичай, тягнуть за собою витрати, можуть статися з ким завгодно та коли завгодно. Добре, коли є резервний фонд, який можна використати. Фахівці радять щомісяця заощаджувати хоча б 10% свого доходу. Це та мінімальна сума, яка в разі чого може забезпечити вам спокійне проживання.

    Відсутність довгострокових цілей

    Якщо не виходить заощаджувати, може бути проблема у відсутності довгострокових цілей. Важливо не лише мати мету, а й скласти план до її досягнення. Тобто скільки вам потрібно відкласти, які статті витрат доведеться скоригувати, де ви зможете знайти додатковий дохід.

    Впадання в крайнощі

    Під час планування сімейного бюджету важливо не впадати в крайнощі і не намагатися проконтролювати кожну копійку. Життя ніколи не буває передбачуваним і надто жорсткий фінансовий план приречений на провал в разі запровадження повторного локдауну або банального підвищення цін.

    "Ставте цілі, намагайтеся дотримуватися плану, але не впадайте в крайнощі, відмовляючи собі у всьому. Накопичуйте, раціонально тратьте та не забувайте про відпочинок, щоб все життя не пройшло в суцільних обмеженнях", - радять експерти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми