Суспільство, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як правильно планувати сімейний бюджет

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: бюджет, суспільство

  Швидкі та необдумані покупки в період знижок, ажіотаж негативно впливають на сімейний бюджет.

  8616_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)


  Як результат, отримуємо непотрібні речі за невигідними цінами.

  Аби не зруйнувати свій сімейний бюджет, фахівці радять уникати найбільш поширених помилок.

  Відсутність плану

  У класичному варіанті пропонується розділити витрати на декілька категорій:

  - обов'язкові – сюди належить орендна плата, комунальні послуги, навчання, мобільний зв'язок тощо;

  - необхідні – це їжа, ліки, витрати на транспорт;

  - додаткові нерегулярні витрати – кошти на день народження колеги, обстеження у лікаря, штори у школі тощо;

  - необов'язкові витрати – шопінг, розваги, відпочинок.

  "Якщо щомісячний дохід розкласти відповідно до цих витрат, то стане зрозуміло, скільки коштів ви можете виділити на свої бажання, а які вдасться заощадити після оплати всього необхідного", - кажуть експерти.

  Безконтрольні трати

  "Здається, що філіжанка кави, що коштує не так і багато. Але порахуйте їх кількість за місяць чи навіть квартал. Для контролю особистих фінансів можна використати відповідні мобільні додатки. Ідеально – якщо є можливість відкласти покупку наповненого кошика та дати собі деякий час для обдумування", - радять експерти.

  Життя без заощаджень

  Непередбачувані обставини, які, зазвичай, тягнуть за собою витрати, можуть статися з ким завгодно та коли завгодно. Добре, коли є резервний фонд, який можна використати. Фахівці радять щомісяця заощаджувати хоча б 10% свого доходу. Це та мінімальна сума, яка в разі чого може забезпечити вам спокійне проживання.

  Відсутність довгострокових цілей

  Якщо не виходить заощаджувати, може бути проблема у відсутності довгострокових цілей. Важливо не лише мати мету, а й скласти план до її досягнення. Тобто скільки вам потрібно відкласти, які статті витрат доведеться скоригувати, де ви зможете знайти додатковий дохід.

  Впадання в крайнощі

  Під час планування сімейного бюджету важливо не впадати в крайнощі і не намагатися проконтролювати кожну копійку. Життя ніколи не буває передбачуваним і надто жорсткий фінансовий план приречений на провал в разі запровадження повторного локдауну або банального підвищення цін.

  "Ставте цілі, намагайтеся дотримуватися плану, але не впадайте в крайнощі, відмовляючи собі у всьому. Накопичуйте, раціонально тратьте та не забувайте про відпочинок, щоб все життя не пройшло в суцільних обмеженнях", - радять експерти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми