Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Експерти назвали переваги та недоліки електронних трудових книжок

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: трудові книжки

    Україна готова до запровадження електронних трудових книжок і за 5 років повністю перейде на них.

    2664_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

    Про це розповів засновник компанії "Borsch: Рекрутинг майбутнього" Сергій Марченко.

    "Електронний документ усе спрощує. Не треба постійно мати при собі паперовий варіант книжки, яка може порватися, загубитися. А потім відновлювати її довго і складно", - каже експерт.

    Сергій Марченко зазначив, що електронна трудова вирішує важливу проблему - шантаж з боку роботодавця.

    "Недобросовісні роботодавці часто шантажували робітників тим, що не віддадуть їм трудову книжку, доки ті не виконають їхні умови: не допрацюють, не нададуть звіти чи не підпишуть обхідні листи. А зараз цей шантаж вже буде фізично неможливий", - підкреслив він.

    На його думку, проблем із захистом інформації виникнути не повинно, адже в України вже є досвід діджиталізації. Також люди зможуть паралельно мати паперовий варіант трудової книжки.

    "В Україні вже працюють великі електронні сервіси, наприклад, електронний кабінет платника податків. Технології дозволяють нормально працювати з цими даними, і причин турбуватися про них я не бачу. До того ж, паперовий варіант залишається в грі. Тобто кожна людина, яка переймається безпекою своєї інформації, може просити записувати дані у фізичну книжку", - розповів експерт.

    Загалом Україна готова до такого рішення і за 5 років повністю перейде на електронний формат.

    "За 5 років однозначно встигнуть все перенести. Єдине, що хотілося б, щоб це була якась розпланована акція, а не хаотична, як у нас останніми роками прийнято. Можливо, на перших порах буде безлад. Але якщо систему продумають, то 5 років - більш як достатній термін для того, щоб все нормально зробити.", - підсумував Сергій Марченко.

    Однак адвокат Ростислав Кравець таку позитиву думку не підтримує.

    "Цей закон вирваний з контексту українського трудового права і копіює досвід сусідніх країн. Законопроєкт сирий і для українських реалій його треба ще кілька років доробляти. У мене виникають певні сумніви, що інформація про трудовий стаж буде якимось чином захищена і не зникне. Тому необережно мати трудову виключно у електронному вигляді. Завтра буде збій, і як ви доведете, що працювали? Інформація може бути знищена, спотворена", - розповів експерт.

    За його словами, держава не подумала про механізми захисту даних громадян та зняла із себе відповідальність у разі їх знищення.

    "Особі нараховують пенсійні виплати з огляду на наявний в неї страховий стаж. Тобто навіть не де і скільки вона працювала, а коли і скільки за неї сплатили податків. Останнє рішення, що було оприлюднено Великою палатою говорить, що "роботодавець повинен надати дані про відповідні суми сплачених податків", виключно якими і керується Пенсійний фонд. Це в черговий раз доводить, що держава зняла із себе всю відповідальність. Вони просто придумали чергову схему, на якій можна заробляти. Адже безліч грошей можна викинути на розробку цієї бази даних, системи обліку, контролю", - підсумував адвокат.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми