Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Чому заробітчани повертаються в Україну

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота

    За підрахунками Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, близько 5 млн українців змушені працювати за кордоном у різних країнах світу. Приблизно 50−60% з них працюють нелегально. Українці влаштовуються на роботу в інших країнах в обхід закону через низку причин. Перш за все, багато хто звик нелегально працювати і в Україні, тому така можливість їх не лякає.

    00_1_ddea1.jpg (75.81 Kb)

    Ще одна причина — міграційне законодавство деяких західних країн, яке забороняє наймати низькокваліфікованих працівників-іноземців. Наприклад, в Німеччині трудову візу не можуть отримати люди, які не знають мови і не мають підтвердженої кваліфікації, а на сезонні роботи можуть претендувати тільки громадяни ЄС. Але німецькі зарплати для українців дуже привабливі. Тому багато людей погоджуються їхати до Німеччини без трудової візи і залишатися на нелегальні роботи з усіма наслідками.

    Можливий і ще один варіант, коли люди їдуть з трудовою візою, претендують на одну роботу і зарплату, але їм пропонують більше грошей — тільки нелегально. І вони погоджуються, тому що заробляти необхідно.

    Що загрожує нелегалам? Неофіційна робота за кордоном має багато ризиків. Перш за все, варто розуміти, що така людина абсолютно не захищена місцевим законодавством і не має жодних прав.

    Як мінімум, їй можуть не заплатити, але це ще не найстрашніше. Як розповідає президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, у 2018 році Польщу розбурхав наступний випадок з українцем. Чоловікові, який нелегально працював на одному з виробництв, стало погано. За наказом керівника підприємства його просто вивезли подалі і залишили в лісі вмирати.

    В цілому, якщо нелегала спіймають, країна може вдатися до таких заходів, як штраф (в Європі це кілька тисяч євро) і екстрадиція. Крім того, людині, яка порушила умови митного режиму, заборонять в’їзд в країну на 3−5 років. Після зняття заборони у візі, навіть туристичній, можуть продовжити відмовляти.

    Варто розуміти, що випадки покарання за порушення міграційного законодавства — не рідкість. У жовтні 2020-го з одного з міст Німеччини одночасно депортували майже 300 українців.

    «Більшість українців сприймають це як: „їм не пощастило, а у мене все буде по-іншому“. — каже Воскобойник. — Насправді по-іншому не буде. Більшість людей, які нелегально працюють у Німеччині або інших країнах Європи, рано чи пізно потрапляють під розшукові заходи правоохоронних органів. Їх знаходять, штрафують і депортують».



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми