Пандемія коронавірусу внесла значні зміни в рейтинг найбільш зручних для життя міст світу, який щорічно складає Economist Intelligence Unit (EIU).
Рейтинг складається з урахуванням таких показників, як доступність і якість медичного обслуговування, рівня культури і освіти, комфортності клімату, рівня злочинності, якості транспортної інфраструктури. Цього року список очолив новозеландський Окленд, а колишній лідер Відень опинився за межами топ-10. І все саме тому, що новозеландській владі вдалося стримати поширення COVID-19 і впоратися з пандемією всередині країни.
«Завдяки жорсткому локдауну в Новій Зеландії їй вдалося знову відкритися, і громадяни таких міст, як Окленд і Веллінгтон, вже ведуть практично той же спосіб життя, який вони вели до пандемії», — наголошується в доповіді EIU. До цього Окленд потрапляв в топ — 10 в 2017 році. Тоді він зайняв 8-е місце.
Цього року в топ-10 опинилися в основному міста Азіатсько-Тихоокеанського регіону:
Окленд (Нова Зеландія);
Осака (Японія);
Аделаїда (Австралія);
Веллінгтон (Нова Зеландія);
Токіо (Японія);
Перт (Австралія);
Цюріх (Швейцарія);
Женева (Швейцарія);
Мельбурн (Австралія);
Брісбен (Австралія).
У числі тих міст, які значно поліпшили свої позиції в рейтингу в порівнянні з 2019 роком, Гонолулу, що піднявся з 60-го на 14-е місце, і Х’юстон, що піднявся з 62-го на 31-е місце, передає kommersant.
Значно погіршили свої показники в рейтингу європейські міста, в першу чергу німецькі: Гамбург опустився на 34 позиції, до 47-го місця, Франкфурт — на 29 позицій, до 39-го місця, Дюссельдорф — на 28 позицій, до 50-го місця.
Найменш зручними для життя містами в цьому році названі Дамаск (140-е місце), Лагос (139) і Порт-Морсбі (138).