Кількість бідних в Україні рахується за прожитковим мінімумом. За офіційною статистикою, такими є 1,6% населення. Але треба враховувати, що це офіційні показники. В Україні багато людей отримують зарплату в конверті. Також працюють за кордоном, заробляють по €1 тис. Але ніде не декларують заробітки. За офіційною статистикою, вони теж бідні.
Про це розповів економіст Олександр Охріменко.
"Найбільше бідних було у 2000-2002 роках. Це виключно математично. Тому що показник прожиткового мінімуму поміняли і в результаті з'явилися бідні. Ця статистика абсолютно не відповідає дійсності. Дослідження можуть бути реальні, якщо в нас будуть всі платити податки й отримувати білі зарплати. Тоді можна буде порахувати. Українці не люблять показувати реальні доходи. Навіть якщо людина багата, вона ніколи не скаже про це. Треба враховувати, які в нас бувають ситуації. Людина офіційно не працює, займається якимсь бізнесом. Має житло, авто. Але за документами вона безробітна, не працює вже років п'ять-десять", - говорить економіст.
Реально менші доходи за фактичний прожитковий мінімум у частини пенсіонерів, за словами експерта.
"У них пенсії малі. Зарплати великі отримують фахівці фінансової системи, держслужбовці та айтішники. Бо там не платять грошей у конвертах, лише по-білому. А у сфері послуг за тисячу гривень на місяць працюють люди. Схожа ситуація в будівництві, сільському господарстві. Навіть на промислових підприємствах є офіційна і неофіційна зарплата", - додав Охріменко.
Співвідношення між бідними та багатими в Україні реально порахувати неможливо, зазначає економіст.
"Можемо взяти лише офіційні дані. В Україні якраз мало бідних, виходячи з точки зору покупок. Є такий показник — скільки купують автівок. У нас він на рівні з Європою. На 10 тисяч населення купують 112 автівок за рік", - підсумував він.