|
Суспільство » В Україні каратимуть за користування підробними COVID-документами 23.09.2021 - 10:00 від RomanK |
Кабінет міністрів підтримав законопроект про внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за підроблення документів про щеплення
Даний законопроект передбачає суттєве збільшення покарання за підробку COVID-сертифікатів і результатів ПЛР-тестівВідповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 22 вересня, інформує Depo.ua. "Такі безвідповідальні дії – це загроза для всього суспільства, і ми будемо реагувати відповідним чином", – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Відповідно до законопроекту, який пропонує уряд, штраф від 17 до 34 тисяч грн або обмеження волі до 2 років буде передбачено для тих, хто свідомо використовує підроблені документи. Також штраф до 68 тисяч грн або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1-3 роки пропонується передбачити для лікарів, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення. Крім цього, штраф до 170 тисяч або позбавлення волі до 3 років пропонується запровадити за підроблення таких документів із метою розповсюдження. "Сподіваємося, що парламент підтримає цю відповідальну перед суспільством ініціативу", – висловив думку прем'єр-міністр. Нагадаємо, раніше вже також повідомлялося, що в Україні значно посилять відповідальність за підробку COVID-сертифікатів. Громадян закликали повідомляти правоохоронним органам про випадки продажу підробних документів про вакцинацію. |