Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Передноворічні обмани в магазинах: накрутки, фальсифікат та хитрощі

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: продукти харчування

    Напередодні Нового року торгові мережі пропонують безліч акцій та передсвяткових розпродажів. Але існує низка схем обману покупців, які "вмикаються" саме в ці святкові дні.

    1631_7232-champagne-glasses-2.jpg (30.98 Kb)

    Так, на прилавках з'являється багато наборів солодощів, за які ви могли б заплатити набагато менше, якби купили такі ж цукерки та шоколадки окремо. Або ви можете зіткнутися з проблемою під час розрахунку на касі – заплатити за товар вищу ціну, ніж ту, яка була на ціннику на полиці.

    Про це в ексклюзивному бліцінтерв'ю розповів виконавчий директор Спілки споживачів України Максим Несміянов, який також поділився порадами про те, як не потрапити в пастку несумлінних продавців та заощадити на подарунках до Нового року. Далі наводимо його пряму мову.

    В Україну ринула підроблена ікра та фальсифікат алкоголю
    Наразі масово пішли фальсифіковані ікра та алкоголь. Ікру продають по 140 гривень за баночку, ніби вона зроблена в Російській Федерації. Але насправді все це – білкова ікра.

    Вам продають не ікру, а підробку. Не справжній алкоголь, а фальсифікат. Дай боже, щоб не сурогат. Від фальсифікату болить голова, а від сурогату люди іноді помирають.

    Найчастіше фальсифікат продають у звичайних магазинчиках. Великі торгові мережі становлять близько 40% загального ринку. 60% ринку – це маленькі магазини, базари, ярмарки, стихійна торгівля.

    Ми були в Запоріжжі. Заходимо в магазин – кілька видів підробленого білоруського масла. Наступний магазин – фета, молочна підробка, наступний – підроблена ковбаса, не вищий сорт, а якийсь м'ясовмісний продукт. Не кава Lavazza, а підробка у старих пачках. Не оливкова олія, а незрозуміло що. І помчало.

    Як зекономити на новорічних наборах цукерок?
    Щойно ми з колегою були в магазині та порівняли вартість набору цукерок із вартістю тих самих цукерок, куплених окремо. Подарунок, зібраний самостійно, коштував 101 гривню, ті ж цукерки у святковій упаковці – 151 гривня. І це при тому, що ми брали навіть кращий набір цукерок. Кількох зразків не виявилося в наявності, і ми замінили їх на аналогічні, але трохи кращої якості.

    Грубо кажучи, якщо збирати новорічний подарунок самостійно, можна заощадити 50% вартості. На коробках завжди вказано склад, тому ви зможете підібрати те саме.

    За акцією продають тільки телефони старої моделі
    Що стосується техніки, то старий модельний ряд тих самих мобільних телефонів за акцією ви впіймаєте. Те, що знято із виробництва. Ідуть нові партії, тож старі можна продавати зі знижкою.

    Але нові моделі купити зі знижкою буде складніше. Наприклад, новий iPhone ви навряд чи купите дешевше.

    Моя порада така: спокійно купуйте техніку і знайте, що у вас є 14 днів на повернення товару. Якщо ви купили техніку і не користуєтеся нею, якщо ви бачите, що вона почала дешевшати, купіть дешевшу, а цю поверніть.

    Після Нового року одяг та взуття почнуть дешевшати
    Найкращі знижки та акції на зимові речі, одяг та взуття – у січні. Продаж у січні йде на дно і щоб хоч якось його пожвавити, роблять максимальні знижки.

    Ціни будуть падати на 20% щотижня. Наприклад, спочатку річ коштує 2000 гривень, потім 1700, потім 1500, потім ціна падає до 1000 гривень. На нижньому рівні ціни товар розкуповують.

    Оскільки на речах накрутка до 400%, продавцям є з чого поступатися. Навіщо купувати речі у "чорну п'ятницю", якщо можна купити їх у січні?

    У розпал свят будьте уважні в супермаркетах
    У багатьох супермаркетах персонал починає капітально пиячити за три дні до Нового року, там починається просто дурдом. Обіг, продажі збільшуються у 3-4 рази. Цінники в магазині ніхто не оновлює.

    Потрібно бути готовим до того, що цінники можуть не збігтися з ціною, яку пробивають на касі. Вони залишаються зі старими акціями.

    У такому разі треба звати адміністратора, повідомляти, що така ситуація, нехай повертають різницю. Не хочуть – нехай викликають поліцію за фактом обрахунку на касі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми