Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як найчастіше обманюють заробітчан у Польщі

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: заробітчани, Польща

    До свят у Польщі активізувалися російськомовні шахраї. Близько 1,5 млн українців, які працюють і живуть у країні – велика цільова аудиторія для «наших» аферистів. До Нового року багато з них хочуть здійснити перекази, купити подарунки або приїжджають заробити.

    6317_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

    Аналітичний центр компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal зібрав топ-5 шахрайських схем, на які потрапляють трудові мігранти.

    Банківські афери. У зв’язку з великою кількістю українців у Польщі, багато великих банків мають російськомовних консультантів. Цим фактом користуються шахраї. Вони телефонують, представляються російськомовними співробітниками польських банків і переконують, що з вашого рахунку здійснили платіж у розмірі декількох тисяч злотих.

    Користуючись стресовою ситуацією, запитує, скільки у вас є грошей на рахунку, коли ви в останній раз користувалися додатком.

    В інших випадках аферисти цікавляться, чи справді людина взяла кредит і для підтвердження просять зайти в банківський додаток також з метою з’ясування конфіденційної інформації про рахунок.

    Часто “співробітники банку” знають ваше ім’я, прізвище, клієнтом якого банку ви є, а номер телефону навіть висвічується з назвою банку. Якщо аферистам вдалося дізнатися секретну інформацію, вони отримують доступ до рахунку і спустошують його.

    Фейковий перепис населення. Під виглядом перепису населення, який цього року проходив у Польщі та був обов’язковим для іноземців, шахраї також намагаються дізнатися деякі секретні дані, які можуть відкрити їм доступ до вашого банківського рахунку – дівоче прізвище матері та інші відомості.

    Через деякий час вам дзвонить представник банку і називає отриману раніше в «перепису населення» інформацію про вас, щоб ви переконалися, що він насправді є співробітником банку. А далі діє за першою схемою. Звертаємо увагу, що збір відомостей для перепису населення в Польщі вже завершився.

    Стягнення боргів. Навмисно телефонують мігрантам польською, часто з акцентом, і розповідають про заборгованості або взятий на ваше ім’я кредит. І в цьому випадку аферисти намагаються вивідати дані і примусити до переказу для погашення заборгованості або самі знімають гроші з вашого рахунку.

    SMS-афера з посилками. Шахраї розсилають повідомлення, що потрібно внести передоплату за доставку посилки. Або SMS про те, що вам не вистачає 1 злотого, щоб забрати посилку в поштоматі. У повідомленні вказується адреса сайту. Проходячи за посиланням, ви опиняєтеся на фішинговому ресурсі, який переводить на сайт шахраїв і вони отримують дані рахунки. Аферисти можуть зняти гроші з рахунку, перевести в готівку його за допомогою електронної системи Blik, а також оформити на вас онлайн-кредити.

    Обман з оголошеннями про роботу. Шахраї видають себе за роботодавців в Інтернеті. У рекламі приписують назву великої компанії, додають відео, що показує рівень її успіху. Все виглядає переконливо, тому люди реагують на такі оголошення і відправляють свої заявки.

    Через деякий час людина отримує e-mail, в якому повідомляють, що його кандидатура ідеальна, але перед підписанням договору необхідно заповнити анкету і вказати дату народження, адресу проживання, номер рахунку, на який буде надходити заробітна плата, і відправити двосторонній скан своєї ID-картки.

    Зазначимо, тільки в третьому кварталі 2021 року в Польщі було зафіксовано 25 фактів крадіжки особистих даних і шахрайства на загальну суму 931 тис. злотих. Це найвищий результат за 13 років.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми