Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як діяти ФОПам без касового апарату

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ФОП, касові апарати

  Якщо під час розрахунків відбулося відключення електроенергії або касовий апарат (реєстратор) вийшов з ладу, фізособам-підприємцям (ФОПам), в більшості випадків необхідно буде відобразити розрахункові дані в книзі обліку розрахункових операцій (КОРО). А потім – після усунення збою/технічних проблем – провести потрібні суми через реєстратор.

  3762_2354360.jpg (62.66 Kb)


  Таке пояснення дали у Державній податковій службі (ДПС). Там зазначили: якщо ж ФОПи не подбали заздалегідь про документи, що призупиняють розрахункові операції на час виходу з ладу реєстратора або відключення електроенергії, то їм необхідно зареєструвати книги обліку розрахункових операцій – і заносити туди дані у разі нештатних ситуацій.

  Втім, є й виняток, який дозволяє не реєструвати книгу обліку. Зробити це можна у разі, якщо у розпорядчих документах ФОПа передбачено призупинення розрахунків у разі поломки реєстратора або відключення електроенергії.

  Установка РРО для ФОПів вивела з тіні 85% торгівлі

  Водночас, зазначимо: встановлення ФОПами реєстраторів розрахункових операцій (РРО) допомогло вивести з тіні 85% торгівлі. Крім того, воно помітно вплинуло на зменшення рівня тіньової економіки.

  " Ми цим рішенням прикриваємо величезну кількість дірок – системне ухилення від ПДВ, зменшення контрабанди, легалізуємо торгівлю. Це велика хороша реформа, яка давним-давно мала відбутися, якби не злочинці в політиці та популісти, які заробляють на цьому гроші", – розповів голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податків Данило Гетьманцев.

  Навіщо потрібні РРО

  Загалом в Україні працюють майже 2 млн ФОПів, з яких близько 1,5 млн – на єдиному податку. Частина їх занижує свій реальний виторг для того, щоб залишатися на єдиному податку. При цьому розмір єдиного податку найчастіше менший, ніж податки із зарплати медсестри чи вчительки.

  Відсутність обліку у ФОПів дозволяє їм продавати, зокрема, контрабанду. Вони не видають чеки, а з чеком можна продати лише легальну продукцію. Як результат бюджет втрачає мільярди гривень щорічно. З іншого боку, спотворюється конкуренція над ринком.

  Чесний підприємець змушений сплачувати податки та не може продавати сумнівний товар. Водночас "сірі" ФОПи сплачують мізерні податки, при цьому торгують контрабандою.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми